Tiny Tina's Wonderlands – houbové zadky a Teen hodnocení

Embracer Group pokračuje v restrukturalizaci. Propouštění zasáhlo také studio Lost Boys Interactive

16. 1. 2024
Zdroj náhledu: Gearbox Software

Kauza kolem restrukturalizace Embracer Group bohužel stále neutichá a naopak se zdá, že propouštění zaměstnanců a uzavírání studií bude pokračovat i v letošním roce. Další vlna totiž zasáhla také vývojáře z Lost Boys Interactive. Zřejmě dnes již bývalý producent studia Jared Pace na sociální síti LinkedIn sdílel zprávu, že „značná část zaměstnanců byla propuštěna, včetně mě“. Přesný počet však není prozatím známy.

Vývojářské studio Lost Boys Interactive vzniklo v roce 2017 a podílelo se na vývoji her Borderlands 3 či Tiny Tina's Wonderlands. Později, v roce 2022, spadl tento tým pod Gearbox Software a také zvýšil svou kapacitu zaměstnanců na 400. Jak je vidět, nejedná se o úplně malý vývojářský tým, a je tedy otázkou, kolik lidí bylo propuštěno. Může jít o polovinu zaměstnanců, ale i mnohem více. Propouštění se podle informací mělo dotknout všech oborů na všech úrovních. Svoji ztrátu zaměstnání oznámil například i designer Dylan Hedren, rovněž na sociální síti LinkedIn.

Embracer Group propustila k listopadu loňského roku přibližně 900 zaměstnanců, což zhruba odpovídá 5 % celkové pracovní síly. Vzhledem k novým informacím o Lost Boys Interactive to ale velmi pravděpodobně bude již více než 1000 propuštěných zaměstnanců. Koncem roku 2023 propustili třetinu svých zaměstnanců také autoři I Am Bread, I Am Fish či Surgeon Simulator.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.