ETS2 Nordic Horizons - červený domek

Euro Truck Simulator 2 v novém DLC rozšíří sever Evropy

27. 1. 2024
Zdroj náhledu: SCS Software

Vývojáři z českého studia SCS Software oznámili nové mapové rozšíření do české kamionové hry Euro Truck Simulator 2. To nás zavede na sever Evropy a rozšíří tak současné Švédsko, Norsko a Finsko. Vůbec poprvé se tedy nedočkáme žádných nových států, ačkoliv jsem osobně doufal i v Island. Jen dodejme, že nedávno začali vývojáři pracovat také na Řecku, což znamená, že do Euro Truck Simulator 2 se vyvíjí dvě mapová DLC současně. Nenechejme se nicméně zmást, rozšíření s názvem Euro Truck Simulator 2: Nordic Horizons vyjde velmi pravděpodobně až v roce 2025. Oznámení doprovází také první trailer.

Mapové rozšíření Euro Truck Simulator 2: Nordic Horizons se pochlubí desítkami nových měst, i malebnými vesničkami s typickou severskou architekturou. Najdeme zde například nádherné dřevěné domy s červenou barvou, stodoly nebo také velký počet farem. Co se rozlehlosti týče, nové DLC by nás mělo zavést až k Severnímu ledovému oceánu, což může značit, že se v severských státech dostaneme až na úplný severní okraj. Ze zajímavostí můžeme ještě zmínit, že Nordic Horizons nabídne také mnoho unikátních lokací. Projíždět budeme dechberoucími norskými fjordy či podmořskými tunely. V hojném počtu by se zde rovněž měly objevit úzké cesty, které budou pro hráče opravdovou výzvou, přičemž při jízdě si bude nutné dávat velký pozor na všudypřítomné soby.

Zdroj: SCS Software

Sever Evropy je také známý rybolovem. Euro Truck Simulator 2: Nordic Horizons nám tuto činnost blíže představí v podobě tzv. rybářských vesnic, které celkovou atmosféru Skandinávie a Finska ještě více umocní. S našimi kamiony také budeme moci zavítat do rozlehlých horských oblastí, jež doplní průmyslové oblasti v čele s papírnami a doly. Nebude chybět ani projížďka kolem rozsáhlých jehličnatých lesů ve Finsku nebo do hustě osídlených oblastí, které se budou střídat s těmi pustějšími.

Zdroj: SCS Software

Vypadá to tedy, že Euro Truck Simulator 2: Nordic Horizons bude co do zpracování opravdu bohatý a barevný, a vůbec bych se nebál tvrdit, že půjde o nejlepší a možná nejdetailnější DLC v celé historii studia. Na nějaké závěry je však ještě brzy, jelikož se rozšíření nachází v rané fázi vývoje. Prozatím si můžete Nordic Horizons přidat do svého seznamu přání.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.