Exit - krabice

Exit: Bouřlivý let – originální úniková hra

20. 9. 2022
 

Klasické únikové místnosti se staly zábavným odpoledním programem pro partu přátel i celou rodinu. Vaším cílem je vyřešit hádanky v místnosti, abyste otevřeli dveře a mohli uniknout. Pokud se vám tento koncept líbí, ale nechce se vám za místnostmi jezdit, rozhodně stojí za vyzkoušení úniková hra v podobě deskovky. Tuto atmosféru skvěle navozuje Exit: Bouřlivý let. Společnost Dino Toys společně s autory Inkou a Markusem Brandonovými vám dopřejí unikátní zážitek, v němž se ocitnete v letadle prolétajícím bouří. To by nebylo nic zvláštního, kdyby se vám nerozsvítila barevná kontrolka a potom ještě jedna a pak další. Vy proto musíte vyřešit sadu hádanek, abyste dokázali z této situace bezpečně uniknout.

Postupujeme přesně podle pokynů

Na začátku je důležité upozornit všechny hráče, že desková úniková hra je velice specificky vytvořená tak, aby vám poskytla co největší zážitek. Je nutné se řídit všemi pokyny vývojářů a nepodnikat zbytečné kroky, jako otáčet karty nebo se na ně dívat předem. Pokud vám není nařízeno líznout si další kartu, neberte si ji! Připravili byste se tak o zábavu spojenou s řešením hádanek a následnou radost i hrdost, že jste záhadu vyřešili. Kromě jiného je potřeba používat pouze pomůcky, které jsou povoleny. Všechny rébusy v Exitu jsou vytvořeny tak, aby se daly vyřešit s přiloženými předměty. Jedinou nevýhodou únikové hry je, že některé přílohy, jako jsou karty a nápovědy, je potřeba během hry zničit. Proto si ji můžete zahrát pouze jednou.

Budeme potřebovat hlavně toho fištróna

Veškerý herní materiál máte zabalený v krabici. Ta obsahuje osmdesát sedm karet, které jsou rozděleny na tři části – karty s nápovědou, odpovědí a rébusové. Dále balíček obsahuje zrcadlovou kartu, knihu, dešifrovací kotouč, leták a čtyři zvláštní předměty. Kromě toho si musíte přinést několik pomůcek, jako jsou psací potřeby, nůžky, papír na poznámky a nějaký měřič času, jako třeba hodinky nebo stopky. Ovšem nejdůležitější věcí je váš důvtip, díky kterému se můžete ve hře posunout dál. Samozřejmě hádanky nemusíte řešit sami, hra je pro maximálně čtyři hráče. Větší počet nedoporučujeme, jelikož se během hraní můžete přestat orientovat, co se vlastně děje, a nastane chaos.

Připravte si stopky, řítíme se k zemi!

Během hraní se okamžitě pustíte do akce. Pokud jste v deskových únikových hrách začátečníci, může být pro vás začátek trochu náročnější. My však věříme, že hádanky brzy rozluštíte. Někdy je zapotřebí pořádně si zavařit mozkové závity a občas pouze stačí se podívat na hádanku s odstupem, nadechnout se a řešení se před vámi zjeví hned. Důležité je zkoušet vše, co vás napadne. Pokud vyřešíte některé rébusy, zanechají ve vás pocit typu „Ahaaaaa, to bylo jednoduché, jak to, že mě to nenapadlo dřív?“ Některé rébusy jsou natolik vychytralé a složité, že sami budete obdivovat nápady vývojářů, jak šikovně některá řešení do hry ukryli.

Žádný nápad není špatný

Váš herní úspěch se počítá podle hvězdiček, které vám mohou být strženy za překročený časový limit nebo kvůli použitému počtu nápověd. Časová tíseň tak může způsobit nervozitu, je potřeba se uklidnit a přemýšlet racionálně. Hádanky jsou zábavné, u některých z nich budete obdivovat jejich originalitu a řešení si opravdu užijete. My osobně jsme se u některých řešení dost nasmáli, ale některá nás naopak dost vyvedla z míry svou složitostí. Pokud jste v tomto oboru začátečníci, je pro vás hra Exit: Bouřlivý let rozhodně dobrou volbou. Skvěle využívá potenciál úplně všude, kde se dá, a vy sami budete překvapeni, jak nápadití autoři byli. Dalo by se dokonce říct, že dokáže zbořit i čtvrtou stěnu.

Hra, kterou si zahrajete pouze jednou

I přes fakt, že si únikovou hru můžete zahrát pouze jednou, doporučujeme dát deskovým únikovým hrám šanci, a především pak této. Pokud si seženete partu přátel, se kterou toužíte strávit příjemnou chvilku a trochu se pobavit, je pro vás Exit jako dělaný. Sami budete ze sebe překvapeni, jak důvtipní dokážete být, a radost z rozluštěných hádanek a pochvala od vás ostatních také pohladí na duši. Jsme si jisti, že po zahrání si této únikové hry nebudete litovat, že jste ji vyzkoušeli. Pokud vás odrazuje cena a fakt, že si můžete zahrát jen jednou, doporučujeme hru koupit kolektivně. Místy vám bude připadat, že vyřešit některé hádanky je nemožné. Přinejhorším zde stále existují nápovědy, které máte po ruce, a stačí se na ně podívat. Pokud jste tvrdohlaví a chcete vyřešit rébusy bez nápovědy, budete u hry sice sedět déle, než jste předpokládali, ale i tento zážitek stojí za to.

Exit: Bouřlivý let je jedinečná úniková hra, která ve vás zanechá silné dojmy. Získáte unikátní vzpomínky, a pokud máte strach se do deskové podoby těchto her vrhnout, rozhodně vám doporučujeme je vyzkoušet, jelikož zážitek stojí za to. Obzvláště tato hra obsahuje velice unikátní hádanky a nabízí ještě nápaditější řešení, která vás zabaví minimálně na jedno odpoledne. S přáteli hra určitě stojí za vyzkoušení. V nás osobně zanechala velice silné pozitivní dojmy.

Klady
  • nápadité rébusy
  • zábava
  • unikátní herní zážitek
  • zajímavý a propracovaný design
Zápory
  • hra se dá hrát pouze jednou
Infobox
  • Autoři Inka Brand, Markus Brand
  • Vydavatel Dino
0.0

Doporučujeme

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.