Portal – kostka

Fanoušci pracují na remaku prvního Portalu

15. 2. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Vývojářských studií přibývá a herní průmysl každým rokem hráčům nabízí rozmanitější i početnější nabídku titulů. Existují však série, o jejichž pokračování komunita již dlouhé roky prosí, ale tyto modlitby nikdy nebyly vyslyšeny. Všichni asi víme, kam tím mířím. Legendární Portal z roku 2007 se druhého dílu dočkal o čtyři roky později a od té doby je od vývojářů z Valve takzvané ticho po pěšině. I když na povrch během let vypluly všemožné spekulace a dohady o tom, že se druhého pokračování přece jen máme dočkat, nikdy nešlo o oficiální oznámení. Je tedy ve hvězdách, zda se do Aperture Science ještě někdy vrátíme. Nicméně komunita už má dost čekání a bere osud do svých rukou. Nezávislý vývojářský tým aktuálně pracuje na remaku prvního Portalu, který by nejen měl nabídnout moderní vizuál, ale údajně i rozšířit celkovou hratelnost o pár novinek.

Portal v srdcích mnoha fanoušků stále zůstává jako jedna z nejlepších logických videoher vůbec i na dnešní poměry, a tak vznikla celá řada modů, fanouškovských map a v minulém roce dokonce vyšel Portal RTX jakožto vylepšená verze díky technologii ray tracing společnosti Nvidia. Posunout sérii o kousek dál musejí, jak se zdá, hráči sami, protože Valve se k tomu prozatím moc nemá. Této iniciativy se chopil tým oddaných fanoušků, jehož cílem je vytvořit remake Portalu z roku 2007. Projekt je pojmenován jako „Another Slice“, což je asi ta jediná informace, kterou o něm víme. Tým se v mnohém nechá inspirovat druhým dílem a chystá se rozšířit některé herní prvky. Co si pod tím přesně představit? V této chvíli to nelze s jistotou říct. Každopádně bude zajímavé sledovat, kam se remake posune, ale jisté je, že fanoušci zkrátka nenechají sérii upadnout v zapomnění a za každou cenu ji budou udržovat při životě, i kdyby jen díky modifikacím.

Zdroj: thegamer.com, Lambda Generation

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.