Portal Companion Collection – úvodka

Portal v Unreal Engine 5 nadchne všechny fanoušky

9. 5. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Kdo si hraje, nezlobí. Tato pořekadlo platí především pro šikovné modery a fanoušky, kteří zřejmě nevědí, jak řádně naložit se svým volným časem. Jednomu takovému se nedávno podařilo vytvořit celou první úroveň legendární hry Portal za použití Unreal Engine 5, což značně vylepšuje grafickou stránku. Video z krátkého dema ukazuje nejen prostředí, ale i předměty, jako kostky, portály, kamery a další. Nutno uznat, že celý koncept vypadá skvěle. Problém nyní nastává, že většina nedočkavých fanoušků bude o to více toužit po pokračování série Portal, protože video ukazuje, jak by Portal 3 mohl vypadat v dnešních poměrech.

Portal je neoficiálním králem žánru logických her s velkou fanouškovskou základnou. V roce 2011 jsme se dočkali druhého dílu, ale od té doby je od Valve ticho po pěšině. V průběhu let jsme zaznamenali hned několik spekulací a šuškand ohledně chystaného třetího dílu, ale ty nikdy nebyly oficiálně potvrzeny. Z nedávných informací víme, že scenárista Erik Wolpaw by se rád do dalšího pokračování pustil. Fanoušci si tak dlouhé čekání, které snad jednou nakonec bude mít úspěšný konec, zkracují vytvářením svých vlastních modů. Mezi ty známější patří jistě Desolation či Portal Reloaded. Malou ochutnávkou je nedávno vydaná hra Aperture Desk Job, jež slouží jako „testovací“ titul pro Steam Deck.

Více ukázek najdete skrze profil autora jménem Alfred Beddow na webu artstation.com.

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.