Fantastická Ostrava – logiáš

Fantastická Ostrava bude plná fantazie i letos

11. 5. 2023
Zdroj náhledu: fantastickaostrava

Tradičně se bude festival Fantastická Ostrava konat v Trojhalí Karolina, jen to letos bude 24.–25. června. Bude k vidění populární beseda se spisovateli, jako jsou Dana Beranová, Tereza Janišová nebo Miroslav Žamboch. Jedním z nejzajímavějších literárních projektů, které letos uvidíme, bude představení romské hororové antologie i s předčítáním. Vystoupí také známý youtuber Toren či různí performeři a tanečníci.

Jelikož se jedná o festival fantasy, sci-fi a hororu, nemůže chybět ani jeden z největších současných fenoménů – cosplay. Pokud jste fanoušci těchto kostýmů, přihlaste se do soutěže, a nejenže můžete vyhrát zajímavou cenu, ale je zde možnost i postoupit na mezinárodní soutěž, jež se bude konat ve Francii. Jelikož cosplay je dnes už skoro forma umění, nemohu opomenout zmínit Artists Alley, v níž budou umělci prezentovat svá díla.

Součástí výstav budou i různé workshopy a aktivity věnované steampunku. Nikoho asi nepřekvapí, že na festivalu Fantastická Ostrava budou i různé herny a simulátory, ale třešničkou na dortu bude reálný šerm, kde se vás zkušení lektoři určitě pokusí něco naučit. Vysoká škola báňská si připravila rozsáhlý vědecký program, v němž se budete moci seznámit s různými technickými i kreativními projekty. Tak na co ještě čekáte? Vzhůru do Ostravy!

Zdroj: fantastickaostrava

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.