Conan Exiles – na obry!

Conan Exiles aneb páté výročí a zajímavé statistiky

9. 5. 2023
Zdroj náhledu: Funcom

Přijde mi to jako včera, co jsem se proháněla po rozlehlém světě hry Conan Exiles, stavěla nedobytné základny, bojovala o holý život, sbírala materiály a trávila zde veškerý svůj volný čas. Za těch několik stovek odehraných hodin je příjemné sledovat, jak moc se titul posouvá kupředu, nad čímž se pozastavují i vývojáři ze studia Funcom. Oslavují totiž páté výročí Conan Exiles a pro své věrné fanoušky i nové vyvrhele mají několik překvapení.

Prvním z nich je bezplatný Anniversary Bundle, jeho součástí je zlatý krumpáč, oslavný dort a neméně slavnostní dekorace na zeď. Dále jsou to streamy, jejichž sledováním máte šanci na Twitch Drops či získání kódu k základní hře i rozšíření Isle of Siptah. Pochopitelně ani slevové šílenství není opomenuto a až do 15. května si hru i její přídavné balíčky můžete pořídit s krásnou slevou.

Za poslední rok bylo do Conan Exiles přidáno tolik nového obsahu, že se do hry vracejí i její staří hráči. Jako poslední zajímavostí je souhrn statistik minulých měsíců, který ukazuje zábavná fakta, jako jsou například nejčastější příčiny smrti, nejkonzumovanější pokrmy a mnoho dalšího. Když to vezmeme hezky popořadě, hráči nejčastěji umírali pod rukama jiných hráčů. V těsném závěsu jsou posléze krokodýli, hyeny a žízeň s hladem. Zajímavé, že se do první pětky nedostal pád z výšky, protože alespoň to byla můj nemesis číslo jedna. Jako další se údaje týkají jídla. Hráči nejčastěji konzumovali brouky, kaši a bobule, napříč tomu, že ve hře můžete vařit plnohodnotné pokrmy. Mnozí se vydali cestou kanibalů a číslo označující useknuté lidské končetiny je krapítek děsivé. Nejpoužívanější rituál zahrnuje obětování a jako nejčastější stavební materiál hráči využili sandstone. Více podobných statistik najdete zde.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.