fear surrounds úvod

Fear surrounds – čínský Among us

4. 2. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Fear surrounds je hororová hra s podobnou tematikou jako Among us. Spectres, jak se tu nazývají zlé duše či démoni, se ukrývají ve skupince „dobrých“ lidí. Ti naopak musí co nejdříve najít všechny spectres, než bude pozdě a všichni zemřou. Hra Fear surrounds od studia SaltyEgg nabízí hráčům desítky povolání, různé mapy a režimy.

Jak hra funguje?

Na úplném začátku si hráč projde relativně rychlým tutoriálem. Později si ve hře Fear surrounds můžete v klidu přečíst, co která kladná postava a spectres dělají, jaké mají schopnosti a jak je nejlépe hrát. Když úspěšně ukončíte tutoriál, máte možnost hru založit sami nebo se k někomu připojit. Pro sehnání party doporučuji vyzkoušet discord této hry, protože občas se v pozdních hodinách může stát, že na nikoho nenarazíte.

Pokud si toužíte nastavit vlastní hru, vyberete dva módy, ve kterých hru budete hrát, mapu (určité mapy fungují jen v některých módech), počet hráčů, čas hry, jak dlouho chcete volit, kdo je spectre, druh spectra a jeho specifikace (hlas, skrytý démon apod.) a jaké postavy kladných hráčů chcete mít a jejich počet. Po tomto velkém výběru nezbývá než čekat, kdo se k vám připojí, a pak už jen hurá do hry.

Dvě frakce

Dalo by se říci, že ve hře Fear surrounds jsou dvě frakce – dobrá a zlá. Do dobré frakce spadají cestovatel (Traveller) a duchovní (Clergy), ti mají navíc speciální schopnosti, které cestovatel nemá. Cestovatel musí během každého kola hry plnit úkoly (opravit topení, zavřít kohoutky atd.), aby neztratil zdraví a nezemřel. Duchovní také neustále ztrácejí zdraví, ale navíc mají schopnosti k odhalení spectres. Duchovními postavami jsou:

 • Kněz (Priest) - může ověřit postavu, do které frakce patří, ale nepozná konkrétní identitu,
 • Bílá duše (White Spirit) – může zabít jednu postavu za hru.
 • Mstitel (Avenger) – když je obětován (zvolen, že je spectre), může zabít osobu, která ho nevolila,
 • Soudní lékař (Forensic Doctor) – vidí všechny mrtvoly na mapě,
 • Idiot (Idiot) – nemůže být zabit při prvním obětování, ale poté už nemůže hlasovat ani mluvit na schůzích,
 • Psychik (Psychic) – na každém společném setkání se dozví, ke které frakci patřili mrtví.

Naopak do zlé frakce spadají všechny spectres, každá má svoji unikátní schopnost. Celkem jich ve hře můžete potkat sedm. Jedná se o:

 • Noční můru (Nightmare) – může oslepit všechny hráče,
 •  Magické oko (Magic Eye) – vidí polohu všech hráčů ve hře,
 •  Král duchů (Ghost King) – má extra schopnost zvanou atentát (po jejím použití zemře),
 •  Duch Kněze (Ghost Priest) – dokáže ověřit identitu mrtvoly,
 •  Skrytý démon (Hidden Demon) – hráči ho mohou detekovat jako kladnou postavu kněze nebo papeže,
 •  Umlčující spectre (SIlence Spectre) - může umlčet jednoho hráče během každého kola hry
 •  Zrádce (Betrayer) – má schopnosti jako běžný cestovatel (traveller) a ani ostatní přízraky nepoznají jeho identitu.

Zdroj: steam.com

Mapy

Ve hře Fear surrounds se to mapami jen hemží. Najdeme tu mapu nemocnice (několik verzí), školy nebo také vězení. Každá z map tak nabízí hráčům jedinečný scénář. Noví hráči mohou využít tréninkový režim, aby se s mapami blíže seznámili.

Obchod

Ve hře existuje samozřejmě i obchod s kosmetickými úpravami od vlasů až po všemožné kostýmy. Můžete si tu zakoupit i postavy. A jako v každé hře ani zde nechybí battle pass, který si můžete, ale nemusíte zakoupit. Podobně jako v Dead by Daylight nabízí měnu, kosmetické úpravy apod.

Servery

Fear surrounds je hra, která by měla běžet jak na čínském serveru, tak i na tom anglickém pro anglicky mluvící hráče (a ostatní). Přiznám se, že moje osobní zkušenosti nejsou moc dobré. Zkoušela jsem oba servery a čekala jsem přes sedmdesát minut, než se objevil jeden hráč (do nováčkovské hry je minimum sedm hráčů). Po přečtení některých recenzí na Steamu začínám mít pocit, že mají pravdu a anglický server úplně nefunguje. Můžete sice zkusit čínský, ale tam vás nevezmou, pokud se nedomluvíte. Takže doporučuji sehnat nejprve partu kamarádů anebo zkusit se domluvit na discordu, abyste zbytečně nevyhodili peníze.

Zdroj: steam.com

Hra sice nevypadá špatně, ale vzhledem k tomu, že jediné možné seznámení bylo přes tutoriál a pak bylo jen extra dlouhé čekání na nic, hru za sebe rozhodně doporučit nemůžu. Můžete ji zkusit, snad budete mít více štěstí.

Klady
 • zajímavý nápad
 • vzhled
Zápory
 • zřejmě nefungují servery
 • nulová komunikace od vývojáře
 • extrémně dlouhé čekání na hru
Platforma PC
 • Datum vydání 20.10.2021
 • 0.0

  Nedoporučujeme

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.