Forspoken – Frey

Forspoken: titul dosáhl svého dna

9. 3. 2023
Zdroj náhledu: Luminous Productions

Forspoken od společnosti Square Enix lze označit za propadák. Nejenže při svém vydání obdržel průměrné recenze, ale navíc dostal pořádně naloženo po zveřejnění několika klipů na sociálních sítích, v nichž byl nemilosrdně zesměšňován za kvalitu svého příběhu.Ukázalo se, že ti, kteří si mysleli, že Forspoken už dávno dosáhl samotného dna, se mýlili. Na internetu se objevilo video, v němž někdo objevil několik steelbooků Forspokenu na skládce. Video sdílel uživatel Twitteru NikoMueller, který ovšem přiznává, že není autorem originálu.

Na videu je celkem pět steelbooků, i když není jasné, kolik jich zde ve skutečnosti může být. Domníváme se, že tyto steelbooky neobsahují samotnou hru a jde pouze o neprodané předobjednávkové bonusy. Nicméně nalezení titulu Forspoken na skládce necelé dva měsíce po jeho prvním vydání je velmi znepokojivé.

Myslím, že kdyby tento projekt nestál 79,99 € (necelých 1 900 CZK) v základní verzi a 104,99 € (něco kolem 2 500 CZK) v deluxe edici, nedostal by od hráčů tak zabrat. Pokud se podíváte na uživatelské recenze na platformě Steam, jsou většinou smíšené, proto je těžké na základě recenzí nebo názorů soudit, zda je Forspoken opravdu špatný, nebo nikoliv Lepší bude počkat na příznivou slevu a vyzkoušet si ho na vlastní kůži, třeba se vám bude následně líbit. Nicméně ať už je špatný, nebo ne, žádná hra si nezaslouží skončit na skládce.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.