Nvidia - Cover GT 1010

Generální ředitel společnosti Nvidia nedostane odměny

15. 5. 2023
Zdroj náhledu: Nvidia

Pro většinu technologických společností bylo poslední období opravdu těžké. Nejdříve celosvětová pandemie a pak následný ozbrojený konflikt na území východní Evropy. I když byl poslední rok těžký, Nvidia patřila díky svým technologiím k těm plodnějším, a tedy se na první pohled nezdálo, že by mohlo být něco oproti původním plánům jinak. Ani Nvidia však nebyla plně imunní vůči negativním ekonomickým vlivům a nesplnila své prodejní cíle.

Zdroj: nvidia

Generální ředitel společnosti Nvidia Jensen Huang si po neuspokojivém prodeji „snižuje“ plat o 2,5 milionu dolarů

Nesplnění cíle pak může nejvíce „bolet“ generálního ředitele společnosti Nvidia Jensena Huanga, jenž v rámci nesplnění cíle nedostane maximální odměnu, která by mu dle opačného případu náležela. Podle serveru The Register si tak Huang odnese „pouhých“ 21,35 milionu dolarů. 

Ve skutečnosti má Huang velkou část odměny v podobě akcií, a to v hodnotě téměř 19,7 milionu dolarů. Jeho základní plat činí necelý milion dolarů a dalších 693 000 dolarů tvoří „ostatní odměny“, které se pravděpodobně skládají z věcí, jako jsou cestovní náhrady a zdravotní pojištění. Jde tedy přibližně o 10 % méně než v předchozím roce. Vliv na pokles prodejů má zcela jistě také fakt, že odezněl onen boom těžby kryptoměn, který v předešlých letech naplnil pokladnu společnosti Nvidia.

Informace, které společnosti Nvidia uvádí u pověření k zastupování, začínají následujícími slovy:„Rok 2022 byl pro nás náročný. Naše podnikání bylo ovlivněno ekonomickými protivětry, geopolitickým napětím a dodavatelským řetězcem produktů, který se přehoupl z vážného nedostatku do přebytku. NVIDIANs se s každou výzvou vypořádali a zároveň vymysleli nové technologie a schopnosti, které nás staví do centra nejzajímavějších příležitostí v historii výpočetní techniky.“

Podle serveru Register činil medián platu zaměstnanců společnosti Nvidia 229 078 dolarů, což Huangovi dává výhodu v poměru platů 94 : 1. Toto číslo mediánu mezd vypadá jako vysoké, ale vzhledem k postavení společnosti Nvidia na špičce v oblasti výpočetní techniky a technologií musí zaměstnávat pořádně velké mozky, a to znamená utrácet velké peníze za mzdy. 

Zdroj: pcgamer.com

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.