Goddess of Victory Nikke – Logo

Goddess of Victory: Nikke získává novou skladbu

4. 1. 2024
 

Goddess of Victory: Nikke od společnosti Shift Up patří do kategorie titulů, které spousta lidí stále nepovažuje za gaming, přesněji jde o mobilní hru. I přesto, že žijeme v moderní době a herní scéna se rozvětvila na různá zařízení, najdou se tací, kteří jsou toho názoru, že člověk, co hraje na svém telefonu, se nemůže považovat za pravého hráče, neboť projekty nejsou tolik propracované jako kupříkladu na PC. Co se zpracování týče, zde do jisté míry souhlasím, tato zařízení přece jenom nemají ve svém vnitřním hardwaru dostatečný výkon, díky němuž by rozjely nejnovější God of War. Jiné názory zase podotýkají, že aby tyto hry vůbec přežily, jsou prošpikované mikrotransakcemi, což není jen problém mobilních her – podívejte se třeba na takový Ubisoft.

Přesto existují tituly, které vás překvapí svým vizuálem, příběhem i hratelností. Pokud byste se mě ptali, o jaké projekty jde, můžeme zmínit například Nier, South Park, Mortal Kombat, Sky, Evertale, Omniheroes, Ni no Kuni, Castlevania: SotN, Dead Cells, GRID Autosport, Shadowgun Legends a také Goddess of Victory: Nikke, o němž je právě dnešní článek.

Rychlé představení

Jaká hra to vlastně je? Jak jsme si již řekli, Goddess of Victory: Nikke je mobilní hra ve třetí osobě s anime vizuálem, která umožňuje hráčům využívat pět různých členů skupiny nazývaných Nikke. Během hry je možné kdykoliv měnit členy jednotky, což umožňuje hráčům několikrát otočit průběh bitvy ve svůj prospěch. Děj se odehrává v postapokalyptickém světě, který byl ovládnut mechanickými mimozemskými bytostmi známými jako Raptures, a hráči se proti nim zapojují do rychlých bitev s využitím vybrané party.

Každý člen má své vlastní síly a slabiny určené zbraní, kterou postava používá. Všichni postavy mají tři unikátní bojové dovednosti; dva normální útoky a jednu speciální schopnost. Každá postava také využívá jeden z pěti různých prvků, které určují jejich síly a slabiny. Existuje několik různých herních režimů, mezi nimiž si hráči mohou vybrat, včetně několika možností pro více hráčů, jako je režim PvP, a dokonce i kooperativní multiplayerový režim.

Nádherná skladba pro novoroční akci

Společnost Shift Up, vývojář hry Goddess of Victory: Nikke, potěšila fanoušky krásným hudebním videem, které se zaměřuje na Camellii, jež je ústředním motivem novoroční akce s příznačným názvem Nový rok, nový meč. Nejzajímavější na tom všem je, že Shift-Up je spojen s korejským umělcem Hyung-tae Kimem, kterého můžete znát díky charakteristickému designu postav ve hrách jako Magna Carta a Blade & Souls. V současné době vývojář pracuje na akční hře typu hack-and-slash pro PS5 s názvem Stellar Blade (dříve známé pod pracovním názvem Projekt EVE).

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.