GTA Trilogy

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition bylo oficiálně potvrzeno

8. 10. 2021
Zdroj náhledu: Rockstar Games

V minulých týdnech a měsících snad nejočekávanější oznámení tohoto roku se potvrdilo. Rockstar Games skutečně pracuje na Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition vyjde ještě letos a bude obsahovat vylepšené verze her GTA 3, GTA: Vice City a GTA: San Andreas. Těšit se můžeme na novější grafický kabátek a také mnoho modernějších aspektů po stránce hratelnosti. Zároveň ale Rockstar slíbil, že se bude snažit zachovat klasický styl a vzhled z původních her. Informací zatím není příliš, další podrobnosti bychom se měli dozvědět příští týden.

Zároveň také dojde k odstranění původních verzí z digitálních obchodů, což může znamenat, že majitelé původních her by mohli obdržet vylepšené verze pomocí bezplatného upgradu. Tato skutečnost je jen náš názor, jestli tomu skutečně tak bude, se pravděpodobně dozvíme rovněž příští týden.

Brzké oznámení Grand Theft Auto: The Trilogy bylo tedy pravděpodobně také důvodem, proč Take-Two z ničeho nic zakázalo modifikace u původních her. Několik známých moderů teď kvůli tomu čelí žalobám za porušení autorských práv. Tvůrci asi nejočekávanější novodobé modifikace do GTA: San Andreas, jež nesla název GTA: Underground, byli kvůli stále více rostoucímu tlaku ze strany Take-Two nuceni po šesti letech zastavit její vývoj.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition bude k dispozici pro PC (Rockstar Launcher), Playstation 4, Playstation 5, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch. Plánuje se rovněž verze pro IOS a Android, ta by nicméně měla vyjít až někdy v roce 2022.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.