Hellblade 2 – úvodka

Hellblade II se malilinko poodhaluje

26. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Nejeden fanoušek si oblíbil titul Hellblade. Tento projekt studia Ninja Theory slavil vřelé ohlasy především díky skvělé hratelnosti, intenzivnímu příběhu a zajímavé vizuální podobě. Na příběh zasazený do dob keltské kultury s motivem mladé válečnice Senuy, která se snaží zachránit svou lásku Dilliona ze spárů nordického podsvětí, se nyní snaží navázat sequelem Senua's Saga: Hellblade II.  

Co zatím víme?

Prozatím nemáme dostatek informací, abychom přesně mohli určit, jakým směrem se bude příběh Senuy ubírat. Co naopak můžeme tvrdit s jistotou, je to, že se podíváme na Island v době 9. století. Na konci prvního dílu se Senua sice vyrovnala se ztrátou své lásky, ale její vnitřní hlasy s ní zůstaly nadále. Autoři sami toto pokračování nazývají sequelem. Z krátkého teaseru je ovšem jasné, že nebude chybět severská mytologie, náboženský fanatismus a samozřejmě ani pokroucený psychický stav hlavní hrdinky, který se už jednou postaral o hororový nádech celé hry.

Bohužel stále neznáme datum vydání. Vše naznačovalo letošnímu roku, ale vzhledem k pandemii to může či nemusí být pravda. Už v neděli 13. června nás čeká E3 prezentace Microsoftu, na které bychom se snad mohli dozvědět více, včetně data vydání, speciálních edic, platforem, lokalizace aj. Nezapomeňte si tedy tento termín rezervovat.

Do té doby se můžete kochat malou ukázkou zpracování mraků a oblohy, kterou nám Ninja Theory poskytli.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.