Her Soft Hands - vaše kamarádka

Her Soft Hands – je libo masáž vašich snů?

17. 4. 2024
Zdroj náhledu: Hyena Worm

Her Soft Hands je novým erotickým počinem od nezávislého studia Hyena Worm, který si v tomto článku představíme. Je vhodné předem zmínit, že titul prozatím nemá stanovené datum vydání ani pořizovací cenu. Vývojáři hry nám poskytli předběžný přístup, díky čemuž vám projekt můžeme přiblížit. Nepůjde tak o klasickou recenzi, nýbrž o první dojmy. Pojďme se na to tedy společně podívat.

Angličtina, kterou lehce přehlédnete

Příběh titulu Her Soft Hands je naprosto jednoduchý. Ujmete se role mladého kluka, který dostal nabídku ztvárnit masážního modela pro svou kamarádku. Stejně jako jiná nezávislá studia vytvářející erotické videohry vám autoři nabízejí možnost pojmenovat si protagonisty podle sebe. Tato příležitost přispívá k lepšímu hodnocení hry, neboť díky pojmenování se do příběhu můžete lépe vnořit. Přesto je zpočátku nejlepší si o postavách něco zjistit, abyste jim nedali hanlivou přezdívku a nakonec nezjistili, že jde kupříkladu o vaši dceru. Her Soft Hands je klasický vizuální román, ve kterém kromě hromady textu nenaleznete žádné doplňkové mechaniky. Vývojáři si podle vlastních slov vybrali téma masérských kurzů právě proto, že si během nich většina lidí – jak mužů, tak žen – představuje sexuální akt. Do jisté míry může být jejich tvrzení pravdivé, neboť při masáži dochází k různým dotykům a blízkosti mezi masérem a klientem.

zdroj: Hyena Worm

Kvůli romantickému zaměření vás čeká hromada textu, ale nemusíte se ničeho obávat, nejedná se o složitou angličtinu. Titul vám umožňuje na výběr mezi dvěma až třemi dialogovými variantami, které dokážete z kontextu vydedukovat. Lze proto říci, že je gamesa mnohem přístupnější pro hráče, kteří mají s jazykem potíže. Veškerý příběh se akorát točí kolem vaší kamarádky, a pokud se vám to povede skrze dialogové možnosti, tak i přítelkyně. Zajímavé na recenzovaném kousku je množství různých konců, ke kterým se můžete dopracovat. Díky tomu máte větší důvod si projekt několikrát opakovaně spustit. Scény si následně lze přehrát v hlavní nabídce hry, kde zároveň vidíte, kolik jich ještě zbývá – což je dobrý motivátor.

Erotický obsah a animace

Co se týče vášnivého aspektu, kvůli kterému byste si titul pořizovali, nabízí vám poměrně širokou škálu explicitního obsahu. Najdete zde klasickou masturbaci, orální i anální sex, a dokonce i ten lesbický, ale k tomu jsem se ještě nedostal. Přestože máte mnoho důvodů, proč titul opakovat, byla tady jedna věc, která mě od toho odrazovala, a to jsou animace. Chápu, že vytvořit realistický či alespoň plynulý pohyb může být obtížné, zejména pokud jde o váš první erotický počin, což tady je celkem zřejmé. Předtím, než si rozebereme to, co mě na tom nejvíc vadilo, musím uznat, že po vizuální stránce nevypadá Her Soft Hands vůbec špatně. Možná by bylo lepší, kdyby šlo o titul, který by disponoval pouze statickými obrázky. 

zdroj: Hyena Worm

Teď se ale vraťme k těm animacím. Podotýkám, že ne všechny jsou špatné. Jenže například v pasáži, kdy vás masérka uspokojuje pomocí svých maličkých prsou, místo vertikálního pohybu chytí epileptický záchvat, a tak místo toho, aby prsa šla nahoru a dolů, se celá postava třese. Je to skoro, jako kdybyste nechali vibrující vajíčko – erotickou hračku – na stole a ono skrze vibrace začalo tancovat. Další takovým nešvar, který se dá přeskočit skrze uloženou pozici, je v podstatě hned na začátku, kdy vás kamarádka chytí za nářadí a započne vaši divokou onanii. Zas tak divoká není, protože abyste to přeskočili na další scénu, musíte z nepochopitelného důvodu několikrát volit mezi dvěma variantami, respektive rychlostmi, s nimiž by to měla svou ručkou provést.

Přesto se jedná o zajímavý koncept, který bude stát za váš čas. Vzhledem k tomu, že titul nemá stanovené datum vydání, mají vývojáři spoustu času na doladění svého projektu. Nepočítám s tím, že by do hry přidali minihry nebo jiné funkce jako X-Ray, ale určitě by dokázali příběh nějakým způsobem rozšířit. Takhle se totiž primárně zaměřujete na svou masérskou kamarádku, a pokud vám to vyjde, tak i na přítelkyni. Tím to ale končí. Nejsou zde žádné další postavy, a prakticky jakmile získáte všechny konce, nemáte důvod hru v budoucnu zapínat. Jak jsem ale uvedl na začátku článku, nebudu projekt hodnotit, neboť si nemyslím, že by to v tomto případě bylo vhodné.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.