Hlavním lákadlem sběratelské edice Hogwarts Legacy bude levitující kouzelná hůlka, hráči na PlayStationu dostanou exkluzivní quest

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Hogwarts Legacy

Vývojáři z Avalanche Studios představili podobu sběratelské edice napjatě očekávaného akčního RPG ze světa Harryho Pottera Hogwarts Legacy. Samotná hra bude v balíčku přítomna ve verzi Deluxe, která nabízí dodatečné oděvy, bojovou arénu, možnost létat na testrálovi a 72hodinový předběžný přístup ke hraní. Hra bude uložena ve steelbooku, avšak ve verzi pro PC bude uvnitř přítomen pouze kód ke stažení, nikoli samotný disk.

Hlavní lákadlo sběratelské edice představuje magická hůlka schopná levitace nad elektromagnetickým podstavcem, který má podobu starobylé čarodějnické knihy. Zádrhelem je ovšem cena, která činí závratných 300 amerických dolarů, tedy asi sedm a půl tisíce korun. Cenovka se samozřejmě mnoha hráčům nelíbí, z reakcí na internetu se ovšem zdá, že pro skalní fanoušky ani ta nepředstavuje zásadní problém.

Čerstvě bylo také odhaleno, že verze hry pro PlayStation bude obsahovat exkluzivní quest. K předobjednávkám na konzole od Sony bude navíc jako herní bonus přibalen recept na lektvar Tekuté štěstí (Felix Felicis).

Hogwarts Legacy vyjde na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S 10. února příštího roku. Sběratelská edice bude v prodeji již o tři dny dříve.

Hra později vyjde také pro Switch, avšak konkrétní datum ještě nebylo oznámeno. Jelikož má Hogwarts Legacy poměrně vysoké hardwarové nároky (jako minimum vývojáři uvádí grafickou kartu na úrovni NVIDIA GTX 1070 nebo AMD RX Vega 56), hráči se již obávají, jak vůbec na nepříliš výkonné handheldové konzoli poběží.

Zdroj: videogameschronicle.com, gamesradar.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn