Hogwarts Legacy náhled

Hogwarts Legacy se na PS4 a Xbox One opozdí

7. 3. 2023
Zdroj náhledu: hogwartslegacy.com

V posledních týdnech se na internetu neřeší takřka nic jiného než úspěchy či naopak kontroverze spojené s nedávno vydaným titulem Hogwarts Legacy. Ten si mezi hráči získal doslova obrovskou oblibu a sbírá jeden rekord za druhým nejen co se týče sledovanosti či hratelnosti, ale i výdělečnosti. Od vydání verze pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X 10. února uběhl už nějaký ten pátek a nyní se čeká na to, až se hra podívá i na další platformy. V přípravách je port pro Nintendo Switch naplánován až na 25. července, ale daleko dříve měli být potěšeni vlastníci PlayStation 4 a Xbox One. Plánované vydání na starší typy konzolí bohužel nabírá zpoždění a od původního 4. dubna se datum posouvá na 5. května 2023.

Důvod je jednoduchý. Vývojáři zkrátka potřebují více času na to, aby hráčům dodali ten nejlepší možný zážitek. Oficiální účet na Twitteru navíc poměrně zjevně naznačuje, že za komplikace mohou optimalizační problémy spojené s portováním na starší hardware. Fanoušci jsou u Hogwarts Legacy za ta léta zvyklí na odklady, přece jen se jich titul dočkal hned několikrát. Vzhledem ke stále velkému zastoupení předposlední generace konzolí mezi herní komunitou je jasné, že tato zpráva zasáhne mnoho natěšených hráčů. Naštěstí se jedná „pouze“ o měsíční prodloužení, což ve finále není až zas tak velká tragédie.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.