Paranoid náhled

Horor Paranoid vyjde 15 prosince

15. 10. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Studio Madmind, jež je známo svými hororovými hrami, oznámilo datum vydání svého nového titulu s názvem Paranoid. Jedná se o, nečekaně, psychologický horor z pohledu první osoby, v němž, jak už to v hororech bývá, budete řešit záhady ve svém bytě. Titul byl oznámen studiem už v roce 2018, ale až nyní dostal finální datum vydání – 15. prosince na platformu Steam.

Pro nezasvěcené, Paranoid vypráví příběh 31letého Patrika Calmana, který ztratil ve svém životě všechny blízké. Rodiče mu zemřeli brutálním způsobem a jeho sestra zmizela za záhadných okolností. Události, ze kterých si Patrik nese trauma, způsobily, že se uzavřel ve svém bytě a odmítá z něj vycházet. A tak se u něj vyvinula typická paranoia.

Jednoho dne však Patrikovi někdo zavolá. Podle hlasu se údajně jedná o jeho dlouho ztracenou sestru. Ta protagonistovi oznámí, že se staví na návštěvu a vysvětlí mu, proč před tolika lety zmizela. Hlavní hrdina tak musí překonat svůj strach, vyjít z izolace ven a čelit svým nejtemnějším obavám a myšlenkám, které hraničí se šílenstvím.

Titul je založen na bázi rozhodování a následků, jako můžete znát například ze hry Detroit: Become Human. To znamená, že každé vaše rozhodnutí ovlivní vývoj událostí. Na základě rozhodnutí můžete například uváznout ve svém bytě s démony, kteří nebudou zrovna příjemní. Paranoid můžete dohrát s dvěma konci. Mimo jiné studio Madmind propašovalo do svého traileru Sukuby, které jsou typické pro jejich již vydané tituly. Z traileru mrazí v zádech a my tak doufáme, že horor bude pěkně vydařený.

Ve vývoji je stále hra Tormentor, jejíž datum vydání je stále neznámé. Víme však, že vyjde na PC, PS5 a Xbox Series. Nejspíš se bude jednat o hororovou hru z prostředí blázince a trailer ze sebe vyzařuje prvky podobné hře Outlast. Jak však tento titul dopadne, se nejspíš jen tak nedozvíme.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.