Výbušná koťátks – dětské hry

Nechutná zmrzlina, zoubky a přehazování horké slepice, to vše pro vás chystají autoři Výbušných koťátek

15. 10. 2023
Zdroj náhledu: Blackfire

Vydavatelství deskových her Blackfire se chystá vydat trojici deskových her pro děti od autorů Výbušných koťátek, studia Exploding Kittens. Blackfire vydává hry od Exploding Kittens opravdu hojně, v minulosti jsme se tak dočkali kromě Výbušných koťátek i her Šťastný losos, Bum Bum Burrito, Kreveťák, nebo Souboj vombatů. A to se ještě blíží Fakt hluční knihovníci. 

Chci zpátky své zoubky, Nejlepší nejhorší zmrzlina a Hoď sebou, slepičí prdelko! jsou všechno hry pro děti od 4 let s herní dobou maximálně 10 minut. A všechny tři zní dle mého názoru jako velká zábava.

Ve hře Chci zpátky své zoubky se 2–4 hráči budou snažit vrátit všechny chybějící zoubky do pusy svého… nosorožce? Zřejmě nosorožce. Ve svém tahu můžete hrát karty, které přidají zoubky na desku nebo vám dovolí zatočit malou ruletou. Pokud se vám po jejím zastavení podaří ukazovat šipkou na symbol zoubku, vezmete si všechny, které jsou připraveny na desce. Kdo první posbírá dvanáct zoubků, vyhrál. 

Nejlepší nejhorší zmrzlina je určena pro 2–5 hráčů a budete se v ní snažit poskládat jako první zmrzlinový kornout s devíti výbornými příchutěmi. Těmi jsou takové dobroty, jako je pizza, žížaly nebo šneci. Děti se v ní hezky naučí základy pravděpodobnosti. Ve svém tahu se totiž pokoušíte odhadnout, jaká karta je na vrcholu balíčku. Na zadní straně karty vidíte tři různé příchutě a víte, že na přední straně karty bude jedna z nich. Pokud se trefíte, vezmete si nejen danou kartu, ale i všechny karty se stejnou příchutí, které špatně odhadli vaši protihráči. 

Hoď sebou, slepičí prdelko! je bláznivá hra pro 2–6 hráčů na pouhé dvě minuty. A opravdu to dvě minuty budou. Na začátku hry si totiž nastavíte časovač, a kdo má po jeho uplynutí před sebou velké kuře, prohrál a hráč, který hrál těsně před ním, je vítězem hry. Pokud je před vámi kuře, musíte s ním zatřepat. Kostka, která je v něm schovaná, vám určí, jakou bláznivou aktivitu musíte provést, než můžete kuře dát spoluhráči po své levici. Dá se to počítat namísto tělocviku?

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.