Hotel Renovator - úvod

Hotel Renovator – staré pryč a nové sem

18. 7. 2023
 

Popusťte uzdu svojí fantazii ve hře Hotel Renovator vývojáře Two Horizons, od něhož můžete znát hry jako Airport Renovator, Camping Builder či Aquapark Renovator. V této hře budete muset kompletně přestavět zničený a opotřebovaný hotel na pětihvězdičkový turistický cíl. Spravujte, uklízejte, vylepšujte, navrhujte nádherné pokoje, a tím vytvořte místo, kam se vaši hosté rádi vrátí.

Hodně zanedbané dědictví

Hotel Renovator má i svůj příběh. Tento zchátralý, starý, zanedbaný hotel zdědíte po svém zemřelém dědečkovi, který jej vlastnil v době zlaté éry. Na vás zůstává, abyste se pustili do oprav a obnovili tak jeho původní slávu. Než však odhalíte krásu vašeho nově nabytého hotelu, musíte nejprve zničit vše, co ho hyzdí. Neváhejte vzít do ruky nářadí (páčidlo a kladivo) a strhněte všechny staré tapety i vytrhejte podlahu. Musíte se prostě řídit heslem „staré pryč a nové dovnitř“. Postupem příběhovou částí hry budete objevovat tajnou historii vašeho rodinného hotelu.

Různé styly, mnoho možností

Účelem hry, jak už bylo zmíněno, je obnovit rodinný hotel, který má tři patra. Čeká na vás tak několikahodinová cesta za proměnou vašeho hotelu ve vyhledávaný turistický cíl. Starejte se o vybavení, navrhněte pokoje (i návštěvníkům přímo na míru), obnovte restauraci či si kupte bazén. Vyjádřete se a přizpůsobte si hotel podle sebe za pomoci moderního, retro nebo třeba funky stylu – možností je zde celkem dost. Pokud vlastníte DLC, můžete čerpat inspiraci z balíčků futurismus (futuristic), palác (palace), japonská „roztomilost“ (kawaii), nebo si dokonce můžete postavit tělocvičnu s DLC, jež nese název Gym Furniture Set. Hra vám nabízí více než dva tisíce různých prvků, světel, záclon, koberců i materiálů. Každý hráč si tu tak najde to svoje.

Money, money

Pokud chcete vydělat více peněz, abyste mohli investovat do renovace, musíte si udržovat vysoký standard. Standard ovlivňuje několik faktorů – uklizenost pokojů, rychlost oprav, plnění přání VIP klientům. Je tu však i pár netradičních věcí, například lovení duchů, kteří znepříjemňují pobyt vašim návštěvníkům. Jestliže chcete lovit duchy, musíte vlastnit lux a past na duchy. Vše vypadá jako z filmu Krotitelé duchů z roku 1984. Musím říct, že si na chvilku budete připadat jako Spengler, Venkman či Stantz z již zmiňovaného filmu po chycení svého prvního ducha.

Hotel Renovator - lapení ducha

Nuda ani náhodou

Pokud byste čekali, že tento simulátor budete jen další nudné opravování, kde se nic neděje, musím vás bohužel zklamat. Opak je pravdou. Hotel Renovator vás vytrhne z nudy ve chvílích, kdy už pomalu usínáte u trhání podlah. Ať už pomocí úkolů pro VIP zákazníky, lovu duchů, hledání peněženky, či naprosto absurdního souboje se slepicí. Ano, čtete dobře, souboje se slepicí. Nemusíte se bát, žádné slepici tu není ublíženo. Souboj mezi vámi a slepicí probíhá pomocí házení kostek (záleží na tom, komu padne větší číslo). Myslím, že už jsem hrála hodně simulátorů, ale tohle mě opravdu dostalo.

Když vás peníze neomezují

Kromě příběhové části má Hotel Renovator i sandboxovou část, kde si můžete pokoje hned přetvořit k obrazu svému bez toho, abyste řešili, jestli na to zrovna máte. Neomezená hotovost a čas vám umožňují procházet místnost po místnosti a užívat si klidné tempo přeměny. Každý pokoj je zanedbaný a málokdy v něm najdete něco cenného

Prvním krokem je tedy zbourat stěny, stropy a podlahy, zlikvidovat nábytek a nepořádek (staré časopisy, nádobí, záclony atd.). Druhým krokem je všechno zamést a později ve hře rychlejším způsobem vyluxovat. Když máte vše takto připravené, můžete začít s renovací na pokoj vašich snů nebo naprosto nejšílenější apartmá, jaké vás napadne. Musím přiznat, že tento proces je vcelku dost pomalý a může zabrat klidně i hodinu či déle.

Graficky ucházející

Graficky je Hotel Renovator docela podobný hrám v tomto žánru (House Flipper). Nábytek, krytiny i dekorativní předměty vypadají docela dobře, ale modely postav malinko pokulhávají. Určitou nepříjemností může být ovládání kamery v malých prostorech (dveřní průchody a pohled do stropu). Zvýraznění dlaždic je občas až nemožné vidět pro jeho světle žlutou barvu. Jedním z důvodů, proč trvá demolice místnosti tak dlouho, je, že to musíte dělat dlaždici po dlaždici nebo sekci po sekci (což není o moc rychlejší než po jedné dlaždici). Navíc hra obsahuje několik závad a grafických chyb, například postava stojí v recepčním pultu, kůň má pozadí ve stěně. Co se týče rekonstrukce samotné, hra hlásí, že máte vyčištěno na sto procent, nebo stoprocentní vytrhání podlahy, i když tomu tak není (zbývá například ještě šest dlaždic apod.).

Plusem této hry by pro české a slovenské hráče mohla být i česká lokalizace. Všemu bez problému porozumíte. Další výhodou hry Hotel Renovator se stala možnost nechat se inspirovat ostatními hráči za pomoci modů, které vývojáři podporují už od vydání. Můžete tak vytvářet a sdílet jedinečné kousky nábytku.

Pokud jste fanoušky sim, stavebních a úklidových her, jako je například House Flipper, jistě si užijete i Hotel Renovator. Hra je rozhodně relaxačním kouskem, u něhož si užijete proces bourání, strhávání a následného renovování. Hotel Renovator je dost poutavý na to, aby vás zabavil na několik hodin a odradil vás od skutečných prací u vás doma. Nebojte se probudit svoji fantazii a nechte se klidně inspirovat díly ostatních při vytváření vašeho unikátního hotelu.

Klady
 • relax
 • kostky se slepicí
 • česká lokalizace
 • sdílení s komunitou
 • množství dekorací atd.
Zápory
 • bugy
 • kamera v určitých místech
Platforma PC
 • Datum vydání 07.03.2023
 • 0.0

  Doporučujeme

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.