House Party – logo

House Party – aneb jak se stát králem večírku!

16. 1. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Vzpomínáte si na ty staré dobré časy, kdy střední školy přetékaly testosteronem, mladickým elánem a rebelií, jejichž důsledkem se pořádaly nejrůznější divoké večírky, na nichž alkohol tekl proudem a dívky se místo pozdravů pomalu svlékaly? Pokud ano, jste šťastný člověk. Pro ty, co nic takového nezažili, mám alternativní způsob, jak to všechno dohnat, aniž byste se museli bát, že by vám vaše drahá polovička při pohledu na jiné dívky vyrazila zuby. House Party je 3D společenský simulátor s otevřeným světem a point-and-click dobrodružstvím inspirovaným klasickými párty filmy z 80. a 90. let. Tento titul nám přináší nezávislé studio Eek! Games, LLC, pro které je to první projekt. House Party je stále ve fázi předběžného přístupu, takže tato recenze nemusí odrážet aktuální verzi hry.

Dvě pohlaví

V současné době je k dispozici pouze hratelná mužská postava, zatímco na ženském modelu se pracuje. Bohužel nemáme žádné další informace o jejím přidání. Každopádně jsem zvědavý, jak postava dívky ovlivní celkový průběh hry. Když totiž hrajete v roli muže, máte kolem sebe hned několik úchvatných dívek a pár zajímavých samců, se kterými si můžete užívat klidně i bisexuální radovánky. Samozřejmě je větší důraz dán na to, abyste byli v obležení vnadných křivek. Otázkou tedy je, zda se během role ženy prohodí poměr mezi pohlavími, abyste měli větší výběr naopak mezi muži.

Party hard

Na začátku můžete provést drobné úpravy zapnutím nebo vypnutím cenzury či výukového programu. Po všech těchto nezbytných nastaveních jste konečně vrženi na večírek. Zde může nastat první problém ve hře, který potenciální hráče odradí. House Party vás nevede za ručičku a vše, co potřebujete vědět, si musíte zjistit sami. Hra vám sdělí cíle, ke kterým máte přistoupit, např. „promluvte si s Derekem, zjistěte heslo od telefonu“ nebo vám název napoví, že jste začali příběh s postavou, ale to je vše.

House Party vám neřekne, kde sehnat předměty, abyste mohli splnit úkoly, nebo jak máte postupovat při jejich plnění. To je to, co dělá tuto hru tak přitažlivou, i když chápu, že to není šálek čaje pro každého – koneckonců, na jednom úkolu můžete strávit několik hodin. Zároveň jsou všechny příběhy nějakým způsobem propojené, což zvyšuje zábavnost.

V úvodu jsem zmínil, že se jedná o titul s otevřeným světem, což bych zde rád upřesnil. Během svého dobrodružství nemáte možnost navštívit jiná místa, budovy apod. House Party se odehrává pouze v poměrně velkém domě, po němž se můžete volně pohybovat – nanejvýš zajít na zahradu. Pokud jste tedy doufali, že se budete moct nahatí prohánět po různých místech, obávám se, že vás budu muset zklamat.

Rukou si to uděláš, rychlejší to máš

Pokud však nemáte chuť dělat tyto úkoly, můžete si také prostě jen vydrandit pelikána na jednu ze slečen, přičemž ještě máte možnost se svléknout nebo si zatančit. Když se na večírku svléknete a chodíte nazí, lidé kolem vás na to náležitě reagují a někdy se dějí bizarní situace. V nejhorším případě přiběhne Frank, který je vyhazovač a ochranka v jedné osobě, a zlomí vám nos. Pak pro vás ovšem hra končí a musíte začít znovu nebo z uložené pozice. Samozřejmě se můžete pokusit proti Frankovi bránit, ale je to nesmírně obtížné a ve většině případů prohrajete.

Nicméně pokud chcete i tak bojovat, musíte věnovat pozornost dvěma ukazatelům: zdraví a výdrži. Pomocí výdrže můžete provádět jednotlivé kombinace, jako jsou pravé nebo levé háky, silné nebo lehké kopy atd. Pokud vám již nezbývá žádná výdrž, nemůžete dále zápasit, ale pouze se krýt.

Krásně spletené příběhy

Už jsem se zmínil, že příběhy spolu souvisejí, a za chvíli vysvětlím, co tím myslím. Dobrým příkladem jsou dvě sestry – Madison a Ashley – které se nemají zrovna v lásce. Pokud chcete mít s Madison sexuální vztah, budete pro ni dělat práce, které se Ashley nebudou zrovna líbit. Na veřejnosti jí například můžete sundat podprsenku, aby každý viděl její bujná ňadra. Pokud to uděláte, Ashley vás bude automaticky nenávidět a vy s ní ztratíte šanci na romantiku. Je samozřejmě na vás, zda to uděláte, nebo ne, ale kdybyste tak neučinili, mohli byste naopak Madison rozčílit a její přízeň ztratit. Tak to funguje u všech postav, ke každé z nich se váže příběh provázaný s dalším dějem.

Zlato, pojď na to, ať to stojí za to

Sexuální scény jsou celé animované a jejich průběh máte plně pod kontrolou. Záleží jen na vás, jakou erotickou polohu s danou slečnou nebo mužem zaujmete. Škoda jen, že nemáte moc na výběr. Celkem si můžete zvolit pouze z dvanácti různých poloh, včetně misionářské pozice, orálního sexu, 69, masturbace atd. Zároveň je velká škoda, že nemůžete používat hračky v podobě pout, vibrátorů, náhubků a mnoha dalších zábavných věcí. Nemáte také možnost zvolit si, zda se k vám ostatní postavy připojí. Žhavá trojka nebo sledování dvou žen, jak si spolu užívají, by rozhodně nebylo na škodu.

Dabing, grafika a hudební doprovod

Jednotlivé postavy mají vlastní dabing, který sice není profesionální, ale přesto je dobře zpracovaný a v některých momentech je vidět, že si na něm vývojáři dali opravdu záležet. Proto je trochu škoda, že jediná postava, jež nemá vlastní hlas, je ta vaše.

Po grafické stránce nevypadá House Party špatně: hořící oheň, zobrazení vody, sexuální scény, celkové prostředí. Hnací silou této hry jsou však modely dívek. Samozřejmě jsou zde jednotlivé postavy, které jsou mnohem lépe zpracované než ty ostatní, ale celkově se titul snaží o určitou vyváženost. Můžete tak mezi osazenstvem párty najít sportovkyni, pařmenku, modelku, pornoherečku, alkoholika, nařachance a tak dále.

Vytvořit kvalitní soundtrack pro hru s takovým zaměřením, který by nebyl od začátku otravný, je skutečná výzva. Jaké by to bylo, kdyby například při sexu hráli Slipknot, při svlékání podprsenky Crazy Frog atd.? Možná by to neznělo ani nepůsobilo tak špatně jako originální hudební doprovod. Ten je bohužel nejslabším článkem House Party. Po několika minutách jsem musel melodii vypnout, protože se rychle omrzela. Možná by nebylo špatné, pokud by existovala možnost vytvořit si vlastní seznam skladeb, do kterého byste mohli zadat své oblíbené písničky, ale to záleží na tom, jak by se autoři popasovali s autorskými právy.

Různé scénáře

Nechcete-li hrát původní příběh, můžete si vyzkoušet pět dalších variant vyprávění. Zároveň můžete sexuálně obcovati s některými postavami, aniž byste museli plnit úkoly a dobývat tak jejich srdce. Pokud se vám například líbila blondýnka z původního scénáře, která je doslova háklivá na svá velká prsa, ale nechce se vám pro ni plnit různé mise, při nichž byste ji dobrovolně osahávali, je tu pro vás alternativa.

Existuje scénář s názvem „Rande s Brittney“, ve kterém přeskočíte všechny mise. Jediné, co musíte udělat, je pomoci jí zvládnout večeři, a hlavně ji absolvovat ve zdraví. Brittney není nejlepší kuchařka, takže se budete modlit, abyste se neotrávili jídlem. Pokud se otrávíte, rande pro vás skončí a vy se těch obřích hrudních očí nebudete moct dotknout. Pokud se přihlásíte na webové stránky vývojářů, získáte také přístup k dalším scénářům. Nejedná se o jejich dílo, ale o výtvory samotných hráčů.

House Party nabízí několik hodin zábavy, kterou můžete rozšířit vytvářením vlastních scénářů. Po grafické stránce titul v žádném případě neurazí, ale hudební doprovod je nejslabším článkem této hry. Naštěstí se však nejedná o zásadní problém, jenž by nějak znehodnotil skvělou zábavu, jakou House Party nabízí.

Klady
 • grafické zpracování
 • několik možností řešení jednotlivých úkolů
 • erotické scény
 • dabing postav
Zápory
 • hudební doprovod
Platforma PC
 • Datum vydání 16.06.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.