Only UP! – pouze nahoru

Hra Only Up! byla trvale odstraněna ze Steamu

11. 9. 2023
Zdroj náhledu: Indiesolodev

Koncem května skrze Steam vyšla nezávislá hra s názvem Only Up! Tato zdánlivě oddechová záležitost vás hned v prvních minutách hraní rychle vyvedla z omylu, že půjde o poklidný zážitek bez špetky stresu. Jediným předpokladem titulu bylo šplhat po hromadě náhodných předmětů tak vysoko, jak jen to bylo možné, a pokusit se dosáhnout vrcholu. Tento koncept si rychle získal velkou pozornost na Twitchi a rázem se stal virálním. Po raketovém startu se však projekt od července potýkal s prudkým poklesem prodejů a nevyhnul se ani četné kontroverzi.

Jak uvádí jediný vývojář hry, období od uvedení Only Up! bylo velice stresující a nyní potřebuje své mysli dopřát klid. Zřejmě to nakonec vedlo k tomu, že titul byl po necelých čtyřech měsících trvale odstraněn ze Steamu bez plánu na jeho návrat, i přes takřka čtrnáct tisíc kladných hodnocení. Only Up! se už v tuto chvíli nedá na Steamu zakoupit, ale nic prozatím nenasvědčuje tomu, že by bylo jeho vlastnictví úplně zrušeno. Pokud tedy máte titul ve své knihovně, stále si jej můžete stáhnout a kdykoliv zahrát.

Vývojář se nyní chce zaměřit na nový projekt: „Jsem sólový vývojář a toto je moje první zkušenost s Gamedev, hrou, kterou jsem dělal pro kreativitu, abych se otestoval, a kde jsem udělal spoustu chyb. Celá ta hra mě udržovala ve velkém stresu po celé ty měsíce. Teď ji chci hodit za hlavu. Mám v plánu dát si pauzu a pokračovat ve svém vzdělávání v oblasti herního designu, a s novými zkušenostmi a znalostmi směřovat svou energii do své další hry s pracovním názvem „Kith“ – bude to nový zážitek a nové pojetí s realismem, úplně jiný žánr a prostředí s důrazem na kinematografii. Tentokrát doufám, že hru bude vytvářet malý tým. Jedná se o náročný projekt, na kterém se chci výrazně zdokonalit v herním designu.“

Je na pováženou, proč muselo být Only Up! takto radikálně smazáno místo toho, aby zůstalo k dispozici na Steamu bez dalších aktualizací a podpory. Připomeňme, že Only Up! se už během letních prázdnin potýkalo s problémy, což vedlo k jeho prvnímu smazání ze Steamu kvůli sporu o autorská práva. Ať už je důvod jakýkoliv, vývojář žádá fanoušky, aby jeho rozhodnutí akceptovali.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.