Windows 11 – Logo

Hráčů s operačním systémem Windows 11 rapidně přibývá

6. 7. 2022
Zdroj náhledu: Microsoft

Uživatelů s nainstalovaným herním klientem Steam na operačním systému Windows 11 přibývá, a to i přes požadavky, které Microsoft k instalaci nové verze vyžaduje.

Zdroj: Microsoft

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Valve je klient nainstalován na přibližně 22 % počítačů se systémem Windows 11, přičemž nejvyšší počet stále najdeme na operačním systému Windows 10. Ten se i přes nástupce těší velké oblibě, a to vzhledem k nebývalým nárokům Microsoftu (nutnost TPM 2.0).

Podle samotného Microsoftu má starší Windows 10 nainstalováno stále 71 % všech počítačů. Je ale velice pravděpodobné, že díky lepší dostupnosti hardwaru a snížení jeho ceny (především grafických karet) bude v následujících měsících mnoho uživatelů svůj hardware vylepšovat, případně investovat do úplně nového stroje. Tyto případy už tak pravděpodobně zajistí přímou instalaci nejnovějšího Windows 11.

I přes tento neduh, který mnoho uživatelů kritizuje, je Microsoft s přechodem na Windows 11 spokojen, a dokonce tvrdí, že upgrade probíhá rychleji než u jeho předchůdce. Co ovšem s jistotou můžeme potvrdit, je, že nutnost TPM 2.0 není asi tak důležitá, jak Microsoft od začátku prezentuje. Minulý měsíc bylo možné, díky chybě nové verze, nainstalovat Windows 11 i na nepodporovaných zařízeních, a co víc, většina těchto případů skončila úspěchem a systém fungoval bez větších problémů. Je tedy otázkou, zda je nutnost TPM 2.0 opravdu namístě, Microsoft si nicméně trvá na svém.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.