Windows 11 – Logo

Hráčů s operačním systémem Windows 11 rapidně přibývá

6. 7. 2022
Zdroj náhledu: Microsoft

Uživatelů s nainstalovaným herním klientem Steam na operačním systému Windows 11 přibývá, a to i přes požadavky, které Microsoft k instalaci nové verze vyžaduje.

Zdroj: Microsoft

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Valve je klient nainstalován na přibližně 22 % počítačů se systémem Windows 11, přičemž nejvyšší počet stále najdeme na operačním systému Windows 10. Ten se i přes nástupce těší velké oblibě, a to vzhledem k nebývalým nárokům Microsoftu (nutnost TPM 2.0).

Podle samotného Microsoftu má starší Windows 10 nainstalováno stále 71 % všech počítačů. Je ale velice pravděpodobné, že díky lepší dostupnosti hardwaru a snížení jeho ceny (především grafických karet) bude v následujících měsících mnoho uživatelů svůj hardware vylepšovat, případně investovat do úplně nového stroje. Tyto případy už tak pravděpodobně zajistí přímou instalaci nejnovějšího Windows 11.

I přes tento neduh, který mnoho uživatelů kritizuje, je Microsoft s přechodem na Windows 11 spokojen, a dokonce tvrdí, že upgrade probíhá rychleji než u jeho předchůdce. Co ovšem s jistotou můžeme potvrdit, je, že nutnost TPM 2.0 není asi tak důležitá, jak Microsoft od začátku prezentuje. Minulý měsíc bylo možné, díky chybě nové verze, nainstalovat Windows 11 i na nepodporovaných zařízeních, a co víc, většina těchto případů skončila úspěchem a systém fungoval bez větších problémů. Je tedy otázkou, zda je nutnost TPM 2.0 opravdu namístě, Microsoft si nicméně trvá na svém.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.