Skupina Hry nás baví

Hry nás baví – chcete se bavit o hrách?

31. 10. 2023
Zdroj náhledu: TZ

Možná jste jako já a nebaví vás o deskových hrách jen číst, ale chtěli byste se občas na něco zeptat, nechat si doporučit hru na míru, nebo naopak předat své zkušenosti ostatním a pochlubit se s těmi nejžhavějšími novinkami na vašem stole. Pak by se vám mohlo líbit v komunitě facebookové skupiny Hry nás baví, kterou spravují a provozují lidé z vydavatelství Albi

Skupina není jen náhražka diskuzního fóra, ale lidé nejen z Albi ji opravdu svědomitě spravují. Každý týden je vyhlášena nějaká víkendová výzva a téměř pokaždé si v ní můžeme zasoutěžit o nějakou žhavou novinku, ať již jde o hry pro děti, jednoduché rodinné hry, nebo komplexní hráčské počiny pro dospělé. Často také dostanou skupinu na starost dočasní moderátoři a na týden se můžeme podívat na deskové hry z jejich pohledu. Nejde přitom jen o influencery, několikrát jsme dostali i zákulisní pohled do práce deskoherních ilustrátorů nebo autorů. Skupina pořádá také offlinový Hry nás Baví Fest, akci, kde se můžete setkat s podobně naladěnými deskohráči a vyzkoušet nějaké ty novinky. 

Já osobně ve skupině vyhrála jednu hru, která je boží a nikdy bych si ji asi sama nekoupila (Umí prase létat?). A taky jsem se díky moderátorskému týdnu a výzvě v jeho závěru odvážila ozvat redakci Gaming Professors a nyní jsem součástí týmu. 

Zdroj: TZ

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.