I Expect You To Die 2 – tajný agent v akci

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: Schell Games
V dnešní době se roztrhl pytel s únikovými hrami, které si získaly ohromnou oblibu mezi lidmi napříč všemi generacemi. Vývojáři ze Schell Games vzali tento koncept únikovek a přenesli jej do prostředí virtuální reality. Po povedeném prvním dílu tak tady máme pokračování titulu se jménem I Expect You To Die 2: The Spy and The Liar.
I Expect You To Die 2 letadlo

Zdroj: Schell Games

Agent stále nezemřel

Doktor Zoraxis, který se pokouší ovládnout svět, věří, že je tajný agent mrtev. Nicméně agent nezemřel a vrací se zpět, aby odvrátil doktorovy pokusy o ovládnutí světa. Ten mu bude klást do cesty další nebezpečné a smrtelné nástrahy, které agent musí úspěšně překonat. Příběh ve hře je velmi jednoduchý a prostý a ve finále nehraje až tak velikou roli. Mnohem větší roli hrají logické a složité hádanky a celková hratelnost.
Na začátku hry vás přivítá krátký, ale povedený tutoriál, který vás pečlivě seznámí s ovládáním. Naučíte se používat telekinezi i hledat a využívat předměty v prostředí. Následuje originální úvod, velice krásná a chytlavá píseň, při které jsou představena jména vývojářů, kteří se podíleli na hře. Po kulturní vložce zamíříte do svého karavanu, odkud se budete vydávat na životu nebezpečné mise.
I Expect You To Die 2 dárek

Zdroj: Schell Games

Divadelní opera i přelet v bouřce

I Expect You To Die 2 nabídne hned šest nových misí. Mise se odehrávají na zajímavých a originálních místech a nabízí nepřeberné množství logických hádanek. Ty musíte správně vyřešit, jinak vám hrozí smrt, a to hned několika možnými způsoby. A věřte, že umírat budete hodně. Ke správnému postupu tak musíte hledat nápovědy, které jsou skryté na různých místech. Neméně důležité je poslouchat pokyny vašeho poradce. V tomto případě ale nastražte pozorně uši, jelikož hra postrádá titulky, a pokud neporozumíte pokynům, které vám říká osoba na druhé straně sluchátka, nedoberete se dobrého konce.
Hra je po vizuální stránce velice pěkně zpracovaná. Prostředí je nové, neokoukané a nabízí množství malých úkolů. Ocitnete se na místě kulisáka v divadle i jako cestující v soukromém letadle. Budete hledat skryté trofejní sošky či suvenýry a hra je nápaditá i svými převleky pro agenta. Můžete si tak nasadit krásný klobouk, knírek či hodinky a nechybí ani možnost nalít si a vypít sklenku bílého vína. S velkým množstvím předmětů lze provádět interakci, čímž prostředí velice ožije, a ani opakované hraní vás neomrzí.

Zdroj: Schell Games

Vyřešeno ze židle

Na hraní I Expect You To Die 2 nepotřebujete nikterak velký prostor, hra je koncipována tak, že ji hrajete pouze ze sedu na židli. Většinou se tak nacházíte v prostoru za stolem a na dosah máte hned několik skříněk či šuplíků. Ovládání je velice příjemné a intuitivní. Předměty vzdálené od vás můžete chytit do rukou a přitáhnout si je k sobě, či naopak od sebe. Taktéž je můžete nechat zamrznout na místě, kde budou levitovat za pomocí telekineze a odkud si je můžete libovolně zase vzít. To je ohromné plus, nemusíte přemýšlet nad tím, kam předměty položit či kam se vám skutálely. Okolo vás najdete spoustu předmětů na vyblbnutí, můžete si zapálit doutník či vypít šampaňské a láhev rozbít.

Čas na výzvy

Jak už bylo řečeno, ve hře se nachází šest úrovní, které nejsou nikterak dlouhé, a po dohrání hry už na vás bohužel více úrovní nečeká. Můžete si ale začít plnit další úkoly, které prodlouží herní dobu. První jsou již zmiňované suvenýry, dostanete jejich seznam a název výzvy, který slouží jako nápověda. Musíte sami zjistit, co udělat, abyste si suvenýr odemkli, a tak splnili tuto výzvu. Další možností je dohrát každou úroveň co nejrychleji. Za překonání daného nejrychlejšího času na vás čeká achievement. V neposlední řadě můžete hledat trofeje, které jsou poschovávané v každé úrovni.
GP uvozovky

I Expect You To Die 2 je velice povedená logická VR hra, která nemá zcela velkou konkurenci. Nabízí krásnou grafika, kvalitní design úrovní, skvělé ovládání a bohatou interakci s prostředím. Bohužel herní doba je poměrně krátká, většinu času se budete pokoušet vrátit do bodu, kde jste zemřeli, a i tak lze hru dohrát během dvou hodin. Naštěstí hra nabízí další výzvy, takže i po úspěšném dohrání budete mít motivaci se k úrovním znovu vrátit a dodělat všechny úkoly, které na vás čekají. Velkou škodou je absence titulků, které trochu komplikují hraní nepříliš zdatným angličtinářům, jelikož se musíte spolehnout pouze na svůj sluch, abyste porozuměli pokynům.

Klady

grafika
design úrovní
ovládání

Zápory

chybějící titulky
krátká herní doba
upozaděný příběh
0

Doporučujeme

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn