Immortals of Aveum – kouzla všude, kam se podíváš

Immortals of Aveum přiostřuje požadavky na váš hardware

21. 8. 2023
Zdroj náhledu: Ascendant Studios

Pro Ascendant Studios se zítra chystá velký den, protože datum 22. srpna 2023 se nese ve znamení vydání jejich debutového herního projektu s názvem Immortals of Aveum. Ten už v prvních trailerech jasně dal najevo, že od této akce odehrávající se v magickém světě inspirovaném středověkou Evropou máme očekávat nejen narativní kampaň, ale především hromadu barevných pozlátek. Bitevní akce bude místo střelných zbraní říznutá kouzly. Launch trailer pouze potvrzuje, na čem si efekty nabitý titul zakládá. Zkušení hráči však ví, že čeho je moc, toho je na výkon příliš. Už během letošního dubna hra Immortals of Aveum překvapila poměrně náročnými systémovými požadavky. S blížícím se vydáním vývojáři zveřejnili aktualizované informace pro optimální hratelnost na počítači. Přestože titul nabídne nastavení pro čtyři různé úrovně herního výkonu, od nízké až po ultra, bude zapotřebí vlastnit značnou výbavu, co se hardwaru týče.

Pro zapálené fajnšmejkry, kteří si chtějí zážitek vychutnat na nejvyšší možný výkon v rozlišení 4K a sto dvaceti snímcích za sekundu, je možná čas svou výbavu pořádně vytunit. Na ultra nastavení budete mimo jiné potřebovat GeForce RTX 4090 GPU nebo Radeon RX 7900 XTX. Na druhou stranu nejnižší režim doporučuje grafické karty NVIDIA GeForce RTX 2080 Super nebo Radeon RX 5700 XT s CPU i7-9700 nebo Ryzen 7 3700X. Hra bude k dispozici pro PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC, přičemž majitelé konzolí nové generace si hru užijí v 60 fps a maximálním rozlišení televize bez možnosti do nastavení tolik zasahovat.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.