Slime Rancher – Beatrix

Slime Rancher zamíří na filmové plátno

21. 8. 2023
Zdroj náhledu: Monomi Park

Jedna z nejoblíbenějších sandboxových her všech dob se objeví na filmovém plátně, jak informuje internetový magazín Deadline. Na celovečerním snímku pracují vývojáři z Monomi Park společně se Story Kitchen, které již připravuje adaptaci Vampire Survivors, Tomb Raider či Splinter Cell. Projekt je v rané fázi produkce, proto nenaleznete žádné zmínky o režisérovi, herním obsazení či o detailech příběhu. Přes tuto radostnou novinku vzestává hromada otázek. Slime Rancher je rozkošné a extrémně návykové dobrodružství z pohledu první osoby zaměřené na volnost. V roli Beatrix LeBeau hráči loví a chovají roztomilé barevné slizy, pěstují pro ně potravu a v mezičase objevují krásy světa Far Far Range. Je prozatím obtížné si představit, jak bude příběh pojat, protože ve hře není tolik výrazný. Pouze čas ukáže, co si pro nás filmová adaptace chystá a jak moc se bude držet herní předlohy.

O početné komunitě či oblíbenosti mezi hráči snad ani netřeba polemizovat. Slime Rancher je jednou z nejlépe hodnocených her na Steamu. Aktuálně si drží devatenáctou pozici s 96 % kladných ohlasů. Od uvedení titulu na trh v roce 2017 se po celém světě prodalo více než šest milionů kopií. V září minulého roku byl spuštěn předběžný přístup Slime Rancher 2, který během prvního týdne od vydání prodal přes tři sta tisíc kopií, přičemž první stovka padla během ani ne šesti hodin.

Doufejme, že se adaptace Slime Rancher zařadí mezi ty povedené projekty, protože řada filmů i seriálů založených na herních předlohách nedopadla příliš dobře.

Zdroj: Deadline

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.