Islands of Insight – v oblacích

Islands of Insight vyjde hned po únorovém Steam Next Festu

27. 1. 2024
Zdroj náhledu: Lunarch Studios

Cesta nových videoher většinou začíná oznámením veřejnosti a poté následují měsíce, někdy i roky čekání na vydání. Občas se stane, že titul vyjde hned poté, co skončí oznamovací trailer, jako tomu bylo například u Hi-Fi RUSH, a jindy sotva stihneme vstřebat veškeré informace, než je načase žhavit peněženky. V naší redakci je velice oblíbená akce Steam Next Fest, během níž máte možnost zahrát si stovky demoverzí chystaných projektů. Ten první letošního roku si zabral týden od 5. do 12. února, a kromě jiných nabídne i demovezi poměrně nedávno odhalené logické videohry Islands of Insight. Ba co víc, titul vyjde v plné verzi hned den po skončení Steam Next Festu, tedy 13. února 2024. Horliví fanoušci podobně laděných projektů se však do rozlehlého fantasy světa budou moct podívat ještě dříve. Stačí se zaregistrovat na oficiálních webových stránkách hry a můžete získat kód k předběžnému přístupu od 2. do 4. února.

Přestože se Islands of Insight kategorizuje jako logická hra, bude cílit na relaxaci. Ve velkém otevřeném světě na vás čekají nejrůznější záhady a hlavolamy, které můžete řešit sami, s přáteli pozvanými do hry či dohromady s náhodným hráčem. Je něco nad vaše síly? Vraťte se později nebo zvolte úplný jiný směr vaší dosavadní cesty. Nikdy nevíte, co objevíte za rohem. V obrovském světě plovoucích ostrovů je místo pro každého a díky schopnosti létat se vám naskytnou pohledy hodné pár vteřin vašeho času. Možná se na chvíli budete chtít zastavit a kochat se úchvatným vizuálem, který hraje barvami i pestrou paletou prostředí, včetně rozmanitých architektonických stylů různých historických epoch.

Islands of Insight kromě základní edice bude k dostání také v Deluxe Edition za 39,99 $, v níž najdete dvě sady kosmetických doplňků a pět tapet na pozadí obrazovky vašeho počítače. Zaujme-li vás tato hra, až do 20. února 2024 nepropásněte zvýhodněnou cenu s 10% slevou.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.