Portal – portál

Jak by vypadal Portal na Nintendo 64

17. 5. 2022
 

Portal… tolik v poslední době diskutovaný titul, jehož fanoušci stále tajně doufají v zázrak. Náznaky v pořadí již třetího dílu této skvělé logické hry nás snad jednou v nedaleké budoucnosti skutečně překvapí a Portal 3 se stane skutečností. Netrpěliví hráči si toto úmorné čekání krátí převážně tvorbou různých modifikací a vlastních fanouškovských pokračování. Nedávno jeden z těch šikovnějších vytvořil celý první level za pomoci Unreal Engine 5, aby ukázal, jak by s dnešní technologií mohl případný třetí díl skvěle vypadat.

Jiný fanoušek na to ovšem šel opačným směrem a vytvořil Portal na konzoli Nintendo 64. Nakonec se tedy jedná o demake Portalu. Za tímto projektem stojí programátor James Lambert, který v nejnovějším videu ukazuje funkčnost portal gunu. Nutno podotknout, že tato verze je sice dost osekaná, co se týče detailů, ale hranaté polygony vypadají poměrně dobře.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.