Steam Deck - náhledovka

Kompatibilita her pro Steam Deck se pomalu objevuje v obchodě Steam

22. 1. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Zjištění, které hry budou oficiálně podporovat novou konzoli Steam Deck, bylo dosud velkým problémem, jelikož Valve se rozhodlo používat svůj vlastní SteamOS, založený především na systému Linux. Nyní, když se čím dál více blíží oficiální vydání, se u některých her začíná objevovat i zmíněná kompatibilita.

V současnosti má oficiální podporu jenom 67 titulů, mezi kterými nalezneme například Hades nebo Dark Souls III. Ostatní hry mají podporu prozatím neznámou či částečnou. Co přesně je částečnou podporou myšleno, prozatím nevíme. Předpokládáme však, že se bude seznam velmi rychle rozšiřovat, jelikož společnost Valve najala lidi, kteří mají za úkol otestovat všech 50 000 her dostupných v obchodě Steam.

Oficiální cesta, jak zjistit kompatibilitu, prozatím neexistuje. Jediným řešením je prohlížeč Firefox a jeho funkce Responzivní design. Přesný návod je následující:

1. Zapněte prohlížeč Firefox, vpravo nahoře vyberte možnost „Další nástroje“ a zvolte funkci „Responzivní design“.

2. V položce „Responzivní“ zadejte rozlišení 800 × 1920 a pomocí ozubeného kolečka přidejte funkci „Zobrazit user agenta“, do kterého následně zadáte příkaz „Valve Steam Gamepad“.

3. Teď už zbývá jen přejít do oficiálního obchodu Steam a vyhledat vaši oblíbenou hru.

4. Vpravo nahoře by nyní mělo být vidět, zda uvedená hra podporuje konzoli Steam Deck.

Steam Deck - podpora
Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.