Worms: Desková hra - krabice

Legendární Worms se připlazí na deskoherní stoly i v češtině

23. 6. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Worms patří mezi top pět videoher, s nimiž jsem v mládí strávila nejvíc času. Jejich zlomyslné chichotání mi i po letech zní v uších, kdykoliv někde zahlédnu screenshot ze hry. Tahle legenda se nyní dočká adaptace v podobě deskové hry, nazvané jednoduše Worms: Desková hra. A my se jí dočkáme díky vydavatelství TLAMA games. Zvukové efekty si sice budete muset doplnit sami, jinak je ale vidět, že na deskoherním zpracování se podílel nejeden fanda videohry.

Původní tvůrce studio Mantic Games má s nejrůznějšími adaptacemi bohaté zkušenosti. Už se vydali do světa Hellboye, The Walking Dead, Mars útočí nebo The Umbrella Academy. Tak jako většina jejich projektů, i Worms: Desková hra svoji cestu započala díky úspěšné crowdfundingové kampani na platformě Kickstarter. Titul je určen pro 2–4 hráče (ve vylepšené edici až pro šest hráčů) od 10 let. Rozhodně nepůjde o hru, která vám zabere celý den, tvůrci uvádějí, že jednu herní partii zvládnete odehrát za 40–60 minut. 

Ve Worms: Deskové hře se chopíte skupiny bojově naladěných červíků, s nimiž se vydáte na mapu tvořenou šestiúhelníkovými dílky. Vaším cílem bude udržet co nejvíce červíků naživu do konce hry. Pomáhat vám k tomu budou všechny dobře známé propriety: bazuka, granát nebo třeba baseballová pálka. Obtěžovat vás kromě protihráčů budou i potápějící se mapa, zrádný vítr, miny nebo výbušné barely. Zkrátka všechno přesně tak, jak si pamatujete. A navrch skvěle tematické figurky, hrst kostek a balík karet. S proměnlivou mapou navíc hra slibuje i dobrou znovuhratelnost.

Worms: Desková hra by na naše stoly měla doputovat v průběhu září. Jak je dobrým zvykem TLAMA Games, na jejich e-shopu si ji až do úterý můžete objednat s předobjednávkovou slevou. Který z červíků je váš favorit? Já měla vždycky nejraději toho s baseballkou. 

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.