Little Nightmares II – schopnosti Mona

Little Nightmares II: Enhanced Edition vylepšuje herní zážitek

27. 8. 2021
 

Je tomu už půl roku, co jsme se opět ponořili do strašidelného a znepokojivého světa malých nočních můr. Titul Little Nightmares II nám představil pokračování úspěšné roztomilé hororovky, ve které jste se tentokrát ocitli v kůži malého chlapce Mona. Prequel k prvnímu dílu slaví krásné prodejní úspěchy. Už jen první měsíc od vydání studio Tarsier Studios oznámilo první milion prodaných kopií. V dnešních dnech jsou to už dokonce dva miliony, což je na nezávislou hru menšího formátu velmi slušná hodnota.

Není divu, že se Little Nightmares II stále dobře prodává. Už samotné uživatelské recenze se průměrně pohybují kolem 90 %. V naší redakci si tato děsivá, přesto kouzelná adventura odnesla krásných 9/10. Snad právě k oznámení těchto prodejních úspěchů vznikla Little Nightmares II: Enhanced Edition, kterou dostanou všichni majitelé původní hry zcela zdarma.

Little Nightmares II: Enhanced Edition totiž konečně nabízí možnost využít výhod výkonnějšího hardwaru pro mnohem větší herní zážitek. Edice nabízí vylepšený vizuál pomocí ray tracingu, který se postará o živější odlesky na všech mokrých a lesklých předmětech. Nechybí ani vylepšené volumetrické stíny pro větší hloubku a detaily kulis i osvětlení. Ve vzduchu mají poletovat interaktivní částice a doladěný zvuk se postará o to, abyste slyšeli každou sebemenší ozvěnu, kroky, pohyb apod. To vše ve vykresleném 4k rozlišení s volbou mezi režimem Beauty (30 FPS) a režimem Performance (60 FPS) pro konzole.

Enhanced Edition je pro všechny stávající i budoucí majitele Little Nightmares II zdarma. Na Playstation 4 i 5 by již měla být dostupná možnost pro upgradování této verze. Pro spuštění na PC nejprve pusťte hru z vaší Steam knihovny (ne přes zástupce na ploše). Poté se vám objeví možnost výběru mezi Little Nightmares II a Little Nightmares II: Enhanced Edition.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.