Little Nightmares – Six

Pokračování Little Nightmares se již od Tarsier Studios nedočkáme

27. 2. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Vývojáři Little Nightmares – Tarsier Studios – bohužel potvrdili, že druhý díl této herní série byl jejich posledním. Situaci v rozhovoru pro IGN objasnil generální ředitel Andreas Johnsson. Studio se chce zaměřit na vývoj nových titulů, které by se mohly více ponořit do hororového žánru. Už jen samotné Little Nightmares je známé především díky své jedinečné stylizaci děsů a pohledu na svět, inspirovaného dětskými hrůzami.

„Za posledních 6 let bylo naším posláním ve studiu Tarsier Studios vytvářet okouzlující světy. Malé noční můry byly naším prvním pokusem a měly obrovský úspěch. Osobně miluji, jak Malé noční můry v průběhu posledních čtyř let spojily fanoušky po celém světě. Fan arty, rozsáhlé teorie fanoušků i opravdové reakce bylo úžasné sledovat. Naše spolupráce s Bandai Namco Entertainment Europe byla nesmírně uspokojivá, naslouchali naší kreativní vizi a vzali si naše šílené nápady a ambice k srdci.“

Little Nightmares – dveře

Zdroj: igdb.com

„Jak již bylo řečeno, je těžké oznámit, že necháváme svět Malých nočních můr za sebou. Malé noční můry nám budou ve studiu vždy drahé. Od doby, kdy je skupina Embracer získala v prosinci 2019, je nyní čas, abychom se mohli pustit do nové kapitoly, vytvářet nové tituly a prozkoumávat nové světy. Osobně jsem velmi nadšený, když vidím, co naše studio vytváří, a odpočítávám dny, než budeme moci přivítat naše fanoušky.“

Zdroj: igdb.com

Little Nightmares se zcela neloučí

Vlastníci práv na Little Nightmares – vydavatelé Bandai Namco – se zatím blíže nevyjádřili k tomu, co se s Malými nočními můrami bude dít v budoucnu. I tak ovšem naznačili, že by se této série mohlo ujmout jiné herní studio. „V tuto chvíli nemáme co oznamovat, ale protože jsme dostali tolik lásky od fanoušků po celém světě s vydáním hry Little Nightmares 2, cítíme se nabití energií, abychom dodali v budoucnu více obsahu,“ napsal mluvčí společnosti. Otázkou však stále zůstává, které studio se této roztomilé hororovky ujme a jestli si Little Nightmares udrží svou ikonickou atmosféru a zpracování i nadále. Zdá se být ovšem jasné, že tato série rozhodně neskončila.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.