Lost Ark posílí evropské servery kvůli jejich přetížení

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Smilegate RPG

Nový MMO titul Lost Ark překonává jeden rekord za druhým. Zatímco před pár dny jsme psali článek o více než milionu souběžných hráčů, o víkendu se jejich počet ještě dále zvýšil. Nový rekord podle SteamDB činí 1 325 305 aktivních hráčů, což mezi řádky znamená, že Lost Ark v počtu hráčů překonal CS:GO nebo třeba Dotu 2.

Tento obrovský zájem samozřejmě zapříčinil to, že servery hry jsou nebývale zahlcené, a zvláště na evropském kontinentu je to znát. Amazon Games Studios se proto se Smilegate RPG rozhodlo vytvořit zcela nový region se servery, které by současné problémy měly alespoň zčásti vyřešit. Vývojáři chápou rozhořčení hráčů, ale zároveň žádají o trpělivost, jelikož tvorba nových serverů si nějaký ten čas ukousne. Nový region bude oddělen od střední Evropy a bude ideální především pro nové hráče nebo ty, kteří ve hře zatím nestrávili mnoho času. Podle obou studií je tento způsob jedinou možností, jak bojovat proti velkému návalu hráčů.

Někteří hráči viní za současný stav s přetížením samotné vývojáře. Jeden uživatel na Redditu totiž poukázal na to, že Severní Amerika má dvacet dva serverů rozmístěných ve dvou regionech (s dalšími devíti servery pro Jižní Ameriku), zatímco Evropa má v současnosti jen jeden region s devatenácti servery.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn