Lost Ark

Lost Ark posílí evropské servery kvůli jejich přetížení

15. 2. 2022
Zdroj náhledu: Smilegate RPG

Nový MMO titul Lost Ark překonává jeden rekord za druhým. Zatímco před pár dny jsme psali článek o více než milionu souběžných hráčů, o víkendu se jejich počet ještě dále zvýšil. Nový rekord podle SteamDB činí 1 325 305 aktivních hráčů, což mezi řádky znamená, že Lost Ark v počtu hráčů překonal CS:GO nebo třeba Dotu 2.

Tento obrovský zájem samozřejmě zapříčinil to, že servery hry jsou nebývale zahlcené, a zvláště na evropském kontinentu je to znát. Amazon Games Studios se proto se Smilegate RPG rozhodlo vytvořit zcela nový region se servery, které by současné problémy měly alespoň zčásti vyřešit. Vývojáři chápou rozhořčení hráčů, ale zároveň žádají o trpělivost, jelikož tvorba nových serverů si nějaký ten čas ukousne. Nový region bude oddělen od střední Evropy a bude ideální především pro nové hráče nebo ty, kteří ve hře zatím nestrávili mnoho času. Podle obou studií je tento způsob jedinou možností, jak bojovat proti velkému návalu hráčů.

Někteří hráči viní za současný stav s přetížením samotné vývojáře. Jeden uživatel na Redditu totiž poukázal na to, že Severní Amerika má dvacet dva serverů rozmístěných ve dvou regionech (s dalšími devíti servery pro Jižní Ameriku), zatímco Evropa má v současnosti jen jeden region s devatenácti servery.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.