Mass Effect 4 zřejmě poběží na Unreal Enginu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Nový připravovaný díl je zatím známý pouze jako Mass Effect 4 a bezpochyby patří mezi nejočekávanější hry, které jsou v současné době ve vývoji. Fanoušci série netrpělivě čekají na jakékoliv informace, avšak vzhledem k rané fázi vývoje je podrobností velmi málo. Velkou pozornost ale vzbudil jeden konkrétní aspekt nového dílu, a to engine, na kterém bude fungovat. Zdá se tedy, že fanoušci Mass Effectu mají konečně odpověď ohledně enginu, protože BioWare zřejmě zvolilo Unreal Engine.
Producent společnosti Bioware, Brenon Holmes, uvedl ve své zprávě na twitteru, že hledají programátory. Za normálních okolností by to nebylo nic neobvyklého, v textu se uvádí, že zájemci musí mít zkušenosti s Unreal Engine 4 / Unreal Engine 5. Zároveň však požaduje, aby uchazeči v minulosti pracovali i na velkých triple-A hrách v průběhu vývoje s tímto enginem. Tím je prakticky potvrzeno, že příští Mass Effect bude využívat Unreal.
Pokud vám tato informace nestačí, máme pro vás ještě jeden důkaz. Známý reportér GamesBeatu Jeff Grubb na twitteru uvedl, že několik zdrojů potvrdilo tvrzení o vývoji Mass Effectu 4 na Unrealu. Dále uvádí, že šlo o rozhodnutí týmu vyvíjejícího samotnou hru, a nikoli o pověření vedení, jako tomu bylo v případě předchozího přechodu na Frostbite.
Už dříve se objevily zvěsti a spekulace o tom, že Bioware pro chystanou hru použije Unreal Engine 5, i když zatím nebylo nic potvrzeno. Důvody, proč tomu tak je, souvisí s frustrací z toho, že BioWare v minulosti použilo Frostbite pro Mass Effect: Andromedu a další tituly, jež provázely technické problémy. Později následovaly zprávy týkající se toho, jak obtížně se s Frostbite pracuje v jiných hrách, než jsou střílečky z pohledu první osoby. Fanoušci si proto přáli návrat k Unrealu, který byl použit pro Shepardovu trilogii.
Fanoušci samozřejmě chtějí, aby byl tento nový engine použit i pro Mass Effect 4. Vzhledem k tomu, že hry, které na něm byly představeny, vypadají fantasticky, se není čemu divit. Na Unreal Engine 5 jsou postavené hry jako Senua’s Saga: Hellblade 2, Dragon Quest 12, Redfall, The Callisto Protocol a další. Dokonce i menší hry jako Little Devil Inside využívají Unreal Engine 5.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn