Stalker 2 – Logo

S.T.A.L.K.E.R. 2 nebude obsahovat technologii NFT

17. 12. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Dlouho očekávané pokračování úspěšné hry S.T.A.L.K.E.R. se blíží ke svému datu vydání, jímž je 28. duben 2022. Od vydání původní trilogie uplynulo již více než deset let a kultovní fanoušci této série jsou každým týdnem nedočkavější. Rozmach hry se zdál být nezastavitelný minimálně do chvíle, než vývojářské studio GSC Game World vyvolalo velkou kontroverzi oznámením svých plánů na začlenění technologie NFT. Rozhodnutí společnost GSC Game World podle všeho ale zrušila.

Společnost GSC Game World před několika hodinami zveřejnila na svém Twitteru zprávu, ve které oznamuje zrušení všech plánů na vydání NFT pro svou hru. Zpráva je krátká a stručná – začíná slovy: „Milí stalkeři, slyšíme vás“. Společnost GSC Game World dále vysvětluje, že vše, co se týká NFT, ruší na základě zpětné vazby obdržené v době od tohoto oznámení.

Ve vysvětlení autořit dále uvádějí, že jejich hlavní prioritou jsou zájmy fanoušků. Titul je vyvíjen pro hráče pro to, aby si ho pořádně užili. Společnost však říká, že pokud na tom (totiž na začlenění NFT do hry, pozn. red.) hráčům záleží, záleží na tom i jí. To mi tak trochu zavání pouhou snahou udržet si pozitivní image u naštvaných fanoušků této série.

Zahraniční magazín Gamerant však uvádí, že se společnost nejprve pokusila o dvojitý zásah.  „Počátkem dnešního dne vydala společnost GSC Game World podstatně odlišné prohlášení. V něm zopakovala svůj plán, aniž by naznačila, že se od něj odchýlí. Jeho přesná slova zněla: ‚Nežádáme o podporu, ale doufáme, že nás alespoň slyšíte a chápete.‘ Prohlášení však neposkytlo žádný další kontext pro potřebu prodat NFT. Příspěvek byl krátce po zveřejnění smazán.“ Není jasné, co vedlo společnost GSC Game World k tomu, že cítila potřebu zdvojnásobit své plány na NFT, aby je vzápětí zrušila.

Hra STALKER 2 vychází 28. dubna 2022 na PC a konzole Xbox řady X/S.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.