The Riftbreaker intro

The Riftbreaker – vánoční aktualizace

18. 12. 2021
 

Ve hře The Riftbreaker jste vysláni na neprobádanou planetu s cílem ji postupně kolonizovat a zajistit zdroje, které mohou pomoci zachránit Zemi. Hra je velmi populární budovatelská strategie a slouží jako povedený grafický ekvivalent ke hře Factorio. Není proto divu, že má na Steamu uživatelské hodnocení skvělých 96 %, což ji kádruje do kategorie Extrémně kladných her. 

Nyní vývojáři přichází s vánoční aktualizací do této skvělé hry.

„HO HO HO, Riftbreakers!V předchozím patchi jsme přidali podporu pro sezónní události ve hře. Jedná se o čistě kosmetické události, které mění některé modely a nastavení biomů ve hře The Riftbreaker, aby vás naladily na sváteční atmosféru. Nastal čas pro první z nich – událost Zimní prázdniny!Ukazuje se, že tropická zóna na Galatea 37 není tak úplně tropická. Teploty zde poměrně výrazně klesly a vše je nyní pokryto sněhem. To v Ashley vyvolalo touhu po domově a prázdninové atmosféře, a tak provedla několik úprav v technologických plánech Riftbreakeru, aby bylo místo o něco útulnější.“

– EXOR Studios

The Riftbreaker fighti

Co aktualizace do hry The Riftbreaker přináší?

V první řadě se jedná o podlahové dlaždice. Jejich základní verze byla ozdobena některými slavnostními symboly. Změnou prošly také základní lampy osvětlení, jejich tvary se nyní podobají tradičním plynovým světlům z 19. století pro atmosféru vánočních koled.

Vtipnou proměnu dostaly také miny, vánoční atmosféra přiměla Ashley rozdat nějaké dárky. Každá mina je nyní dárkově zabalená a jen čeká na rozbalení!

Místo obyčejné Sentinel Tower můžete nyní umístit armádu sněhuláků, kteří vám budou dělat společnost. Ti střílejí energetické blesky přímo z mrkve. 

Samozřejmě se pak nemůže zapomenout ani na Mr. Riggse, který dostal krásný nový nátěr.

Vývojáři mysleli i na hráče, kteří svátky nemají rádi nebo je neslaví.  Při prvním spuštění hry po vánoční aktualizaci vás přivítá vyskakovací okno s dotazem, zda chcete tyto kosmetické úpravy povolit. Nastavení můžete změnit i později ve hře, jakmile se rozhodnete, že už máte sněhu dost.

Komunita na tuto akci zareagovala nebývale kladně. Velmi kladně hodnocen je i dotaz přímo na komunitu, kde se vývojáři ptají, co by se hráčům v budoucnu líbilo a jaké by ve hře chtěli události. Tento prvek je obecně vítaný a je vidět, že vývojářům na jejich komunitě záleží.

Více informací naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.