Cyberpunk 2077 - Cover

Metro díky modifikaci pro Cyberpunk 2077

21. 12. 2021
Zdroj náhledu: keanuWheeze

Cyberpunk 2077 patřil k nejvíce očekávaným hrám poslední dekády. Marketingové akce, Keanu Reeves jako patron hry a zároveň i postava v ní. Mnoho nadějí, slibů, očekávání. Vydání hry bylo těžké, ale ne katastrofální, na výkonných sestavách byl titul i přes vyskytující se bugy poměrně dobře hratelný. V poslední době se hodnocení hry a její reputace pomalu zlepšují. 

Nicméně jeden prvek, který byl ukázán i v traileru, stále ve hře chyběl. Cestování metrem nebo, chcete-li, využití železniční dopravy.

Cyberpunk 2077 a zrekonstruované metro s 19 stanicemi

Věc, která v Cyberpunku rozhodně scházela a přesto (tak i jako jiné vlastnosti hry) byla zmiňována, byla rozhodně přeprava v metru či vlaku. Uživatel na Nexus Mods obnovil metro ve hře Cyberpunk 2077 díky možnostem modifikací. Jeho mod dovoluje hráčům jezdit metrem, dívat se dolů na ulice Night City a kochat se výhledem na vysokou hustotu obyvatel.

Když si hráči prohlíželi, co mohlo být v Cyberpunku 2077, někteří z nich si všimli, že město má zbytky systému metra. Hra sice obsahuje koncové body, které fungují jako systém rychlého cestování, nicméně pocit z jízdy metrem chyběl.

Mód vytvořený modderem jménem KeanuWheeze na webu Nexus Mods však přidává plně funkční systém metra s 19 stanicemi a možností podívat se na město z pohledu první nebo třetí osoby.

Jak mód funguje?

Po instalaci modifikace do Cyberpunk 2077 se při interakci s bodem rychlého cestování metrem dostanete do jedné z 19 ručně vytvořených stanic, kde mohou hráči čekat na vlak. Špendlík na mapě a několik textů v pravé dolní části obrazovky hráče informují o tom, kam míří další přijíždějící vlak. Jakmile hráči nastoupí do vlaku, funguje jako každé jiné vozidlo, pokud jde o ovládání kamery a opuštění vozidla, s tím, že v režimu první osoby lze navíc přepínáním zbraní měnit sedadla. Během jízdy městem se hráči mohou rozhodnout, zda si budou užívat ticha, nebo si zapnou rádio a budou poslouchat své oblíbené melodie, zatímco se budou kochat jasnými nocemi Night City.

Modifikaci Metro System Cyberpunk 2077 si můžete stáhnout a návod k její instalaci najdete zde na webu Nexus Mods. Hra samotná dostane příští rok velkou aktualizaci spolu s bezplatnými DLC pro všechny platformy. Upozorňujeme, že užití modifikací je čistě na vlastním uvážení a důrazně doporučujeme přečíst pokyny k instalaci.

Hru můžete sledovat zde.

Zdroj: techraptor.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.