Call of Duty – modern warfare 2

Microsoft by mohl Activision Blizzard stáhnout z britského trhu

7. 6. 2023
Zdroj náhledu: Activision

Activision Blizzard by mohl v krajním případě opustit britský trh, pokud by Microsoft nezískal od tamních úřadů souhlas s akvizicí, hovoří nejnovější zpráva od Bloombergu.

Microsoft-–-logo-společnosti

Zdroj: Microsoft

Zatímco spojení Microsoftu a Activision Blizzard už schválily úřady v Číně a Jižní Koreji, Microsoft stále naráží na povolení u britských úřadů. Kvůli tomu se tato záležitost dostala až k odvolacímu soudu. Britský úřad pro hospodářskou soutěž totiž stále blokuje schválení, které Microsoft nutně potřebuje pro úspěšnou akvizici se společností Activision Blizzard. Podle Bloombergu by situace mohla zajít až tak daleko, že by Microsoft mohl rozhodnout dokonce i o stažení z britského trhu. Tento krok by však nebyl pro Microsoft finančně výhodný. Na druhou stranu by se stažením zbavil v současnosti největší překážky, která brání ve fúzi obou společností. 

Další posun by se nicméně mohl objevit už příští týden, kdy se Microsoft sejde se zástupci britského úřadu pro hospodářskou soutěž. Zdali jednání někam povedou, ale není jisté.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.