No Rest for the Wicked – chycena

Moon Studios představuje No Rest for the Wicked

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: Moon Studios

Pokud vám vývojáři z Moon Studios jsou podle jména povědomí, určitě si vybavíte náročné plošinovky s naprosto dechberoucím světem, Ori and the Blind Forest a Ori and the Will of the Wisps. Studio po tříletém mlčení na galavečeru The Game Awards všechny překvapilo a místo třetího Oriho představilo zcela nový projekt s názvem No Rest for the Wicked, který se od jejich předešlých počinů v mnohém odklání. Místo emotivního dobrodružství se dočkáme temného středověkého fantasy s hromadou krve, monster, zbraní a násilí. Co však zůstane ve starých kolejích, je ručně vytvořený svět s osobitým uměleckým zpracováním, jak jsme od Moon Studios zvyklí, i když na trochu jiné bázi. Přece jen se série Ori může právo právem řadit mezi tituly s nejkrásnějším vizuálem všech dob.

No Rest for the Wicked bude akční RPG, které se dle slov samotných tvůrců pokusí o inovaci žánru. Poté, co království ztratí svého moudrého panovníka a na trůnu uvítá nezkušeného, leč arogantního vladaře, přihlásí se o slovo mor. Ne ovšem jen tak ledajaký. Tento mor mění obyvatele v monstrózní a agresivní verze sebe sama. Zapadlý ostrov Isola Sacra se stane centrem prapodivných sil a hráč jej jako člen skupiny mystických svatých bojovníků obdařených pozoruhodnými schopnostmi prozkoumá s cílem očistit zemi od zla a pomoct nebohým civilistům. Mezi tím budete zapleteni do politického boje zbídačené země, budete očarovávat své zbraně, bojovat s bossy a dalšími stvůrami o holý život a vyrábět vzácná brnění. To vše proto, abyste vytvořili postavu přesně na míru unikátnímu bojovému stylu každého hráče. Titul nabídne i možnost online kooperačního režimu po boku až tří přátel.

Pro ty, co se už nemohou dočkat dalších podrobností o No Rest for the Wicked, vyhlížejte 1. března 2024, kdy bychom se během plánované prezentace Wicked Inside měli dozvědět více podrobností včetně hratelnosti a možná i přibližného data vydání. Titul by měl vyjít na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.