Mortal Kombat 1 – boj

Mortal Kombat 1: kameo bojovníci a hratelné postavy

9. 6. 2023
Zdroj náhledu: Acclaim Entertainment

Mortal Kombat 1 se dočkal většího představení během prezentace na Summer Game Festu. Díky tomu vám můžeme přinést několik zajímavých novinek o této brutální akci. První z nich, která jistě mnoho lidí zajímá, je, jaké postavy se vlastně vracejí. V ukázkovém videu prezentovaném na Summer Game Festu jsme mohli vidět Liu Kanga, Scorpiona, Sub-Zera, Kitanu, Mileenu, Johnnyho Cage, Kung Laa a Shang Tsunga. Spolu s nimi byla představena i dvojice postav, u nichž byly změny o něco zajímavější.

Nejprve je tu bývalý bůh hromu, kterému byly zřejmě odebrány nebeské schopnosti, což patrně naznačuje, že jeho obětování ve prospěch posílení Liu Kanga na konci Mortal Kombat 11 bylo trvalé. Přesto se zdá, že se vrátil jako obyčejný lidský bojovník a proti Shang Tsungovi pravděpodobně použije vše, co mu přijde pod ruku. Je těžké si představit jeho nově nabyté schopnosti, když už neovládá své základní elektrické síly, ale patrně projde určitou událostí, díky níž se mu jeho schopnosti vrátí, i když v omezené míře. Dalším bojovníkem je Kenshi, který dostal nový design a už nenosí svou ikonickou pásku přes oči, ale jeho styl boje s katanou byl zřejmě zachován.

Při boji s protivníky očividně nadále využívá své telekinetické a psychokinetické schopnosti. Otázkou však zůstává, zda se v nové éře objeví jeho syn Takeda, na kterého po vraždě matky dohlížel sám Hanzo Hasashi.Je však pravda, že Takedova existence byla již jednou zmíněna. Kromě oficiálně potvrzených postav pro Mortal Kombat 1 uniklo také několik hratelných hrdinů. Podle serveru GameSpot pochází únik z dřívějšího výpisu prémiové edice hry na italském Amazonu. Uživatelé, kteří si zakoupí dražší verzi titulu, obdrží Kombat Pack, obsahující údajně tyto hrdiny: Quan Chi, Ermac, Takeda, Omni-Man, Peacemaker a Homelander.

Jak fungují Kameo postavy?

Kromě traileru vystoupil na pódiu také spolutvůrce Mortal Kombat Ed Boon, aby vysvětlil, jak budou fungovat Kameo bojovníci. Při prvním odhalení Mortal Kombat 1 nebylo o těchto podpůrných bijcích uvedeno mnoho podrobností, ale údajně se jedná o NPC, které lze přivolat, aby hráči pomáhaly během boje. Hodně se spekulovalo o tom, jak Kameo Fighters ovlivní herní vzorec Mortal Kombat 1, a nyní mají fanoušci možnost se na tuto fascinující novou mechaniku podívat hlouběji.Když byl Boon dotázán na nový systém Kameo Fighters, prozradil, že si hráči mohou vybrat Kameo Fightera ze sekundárního seznamu, který následuje po jejich hlavním výběru.

Tato druhá postava hráči zpřístupní sadu pohybů klasického bojovníka a umožní mu kombinovat schopnosti dvou různých rváčů.Boon dále popsal, jak mohou hráči vyvolávat bojovníky Kameo z Mortal Kombat 1. Vyvolávání bojovníků Kameo je jednoduché a hráči mohou experimentovat s různými směry pro odlišné útoky. To do jisté míry představuje možnost, jak se svým hlavním bojovníkem vytvářet působivá komba. Přesto si musíte dávat pozor, protože měřič omezí četnost vyvolávání těchto mocných postav.Nakonec Boon prozradil, že některé možnosti Kameo bojovníků se budou překrývat s hlavní soupiskou Mortal Kombat 1.

V té první se objeví klasické postavy jako Sub-Zero, Kano a Sonya Blade ve svých dřívějších inkarnacích z původního Mortal Kombatu. To znamená, že hráči mohou například kombinovat restartovanou verzi Sub-Zera s jeho mladším já. Boon také slíbil, že soupiska Kamea sáhne do minulosti série a přinese fanouškům několik zábavných překvapení. Do kameo soupisky se dále přidává Stryker, Jax a Goro.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.