Mortal Kombat – get over here!

Mortal Kombat oslavuje 30. narozeniny

22. 8. 2022
Zdroj náhledu: NetherRealm Studios

Když si uvědomíte, že první hra Mortal Kombat vyšla v roce 1992, je to naprosto neuvěřitelné. Tehdy vývojáři pravděpodobně nečekali, že vytvoří titul, který si během krátké doby získá velkou fanouškovskou základnu a vedle ní i jednu z nejdéle fungujících značek. Jak dlouho je tato franšíza na trhu? Je to krásných třicet let – ano, pokud si stejně jako já pamatujete první zápasy na automatech, pak si uvědomíte, jak jste staří… vážně díky, MK.

Letos si připomínáme 30. výročí – událost, kterou Warner Bros. Interactive ani NetherRealm Studios neoslavily s velkou pompézností. Přesto je možné, že vydavatel a vývojáři mají určité plány. Podle uniklých informací z internetového obchodu Amazon se připravuje balíček Mortal Kombat: 30th Anniversary Ultimate Bundle. Informace se poprvé objevily na kanálu na YouTube TrueUnderDawgGaming a nakonec je potvrdila i společnost Amazon.

Snímek obrazovky odhalil maloobchodní nabídku Mortal Kombat: 30th Anniversary Ultimate Bundle pro PS5 za překvapivě nízkou cenu 29,99 £. Součástí balíčku bude Mortal Kombat 11 Ultimate, kopie filmu z roku 2021 a exkluzivní steelbook. Datum vydání tohoto produktu, který pravděpodobně vyjde i pro platformy PC a Xbox, je uvedeno na 26. září 2022.

Mezi herní komunitou ovšem panuje zcela negativní postoj k tomuto potvrzení. Společnosti NetherRealm a Warner Bros. zatím o 30. výročí neřekly téměř nic, proto jsou fanoušci přirozeně skeptičtí. Pak je tu tento balíček, zahrnující hru, kterou fanoušci Mortal Kombat už pravděpodobně mají, a film, jejž už zřejmě viděli. V podstatě nic vzrušujícího pro oddané fanoušky série.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.