Mortal Kombat – film

Mortal Kombat získá pokračování

22. 7. 2022
Zdroj náhledu: @MKMovie

Mortal Kombat je populární bojovka, která se proslavila zejména svou brutalitou. Díky rychle získané popularitě mezi hráči se titul v roce 1995 dočkal filmové adaptace. Přestože se jednalo o béčkovou produkci, hvězdná jména jako Christopher Lambert či Cary-Hiroyuki Tagawa dodala filmu určité kouzlo. O dva roky později bylo natočeno přímé pokračování, jež nebylo přijato kladně.

O čtyřiadvacet let (2021) později se na internetu začaly objevovat spekulace, že se chystá nový Mortal Kombat film. Tyto domněnky se později ukázaly jako pravdivé a do filmu se postupně začal rekrutovat štáb. Scénáře se ujal Simon McQuoid, pro něhož to byl první velký film. Zpočátku to vypadalo lákavě, protože sám Simon prohlašoval, že se bude držet herní předlohy, proto můžeme očekávat spoustu brutalit a známých postav. Přesněji řečeno, chlubil se, že film přesáhne hranici ratingu R. Domnívám se, že se mu to moc nepovedlo. Přestože se ve filmu objevily známé postavy, protagonistou byl nový mladík Cole Young. Tento drobný detail způsobil mezi fanoušky série vlnu kritiky. Je to dáno především tím, že Mortal Kombat obsahuje velké množství postav, mezi něž Cole Young nepatří. Je to nová fiktivní postava, jež byla vytvořena výhradně pro tento nový film. A to se zkrátka nelíbilo zarytým fanouškům.

Ať už se vám nová adaptace líbila, nebo ne, mám pro vás špatnou, ale pro některé i dobrou zprávu. Podle posledních informací se již pracuje na novém pokračování. Podle zpráv se Simon McQuoid vrátí k režii Mortal Kombatu. O projektu toho zatím nebylo mnoho sděleno, protože se zdá, že je stále v rané fázi vývoje, nicméně některé informace se podařilo fanouškům propašovat.

Podle všeho by se v pokračování MK mohla objevit jakási dějová linie multiverza podobná v té MK 11, což znamená, že by se fanoušci mohli dočkat návratu postav, které v prvním filmu skončily krvavou smrtí, a také alternativních verzí bojovníků. Nevím proč, ale už nyní to zavání velkým propadákem. Bylo potvrzeno, že se v pokračování objeví bláznivý Johnny Cage. Budoucnost této postavy je však poněkud nejasná. Zařazení Johnnyho Cage je navíc komplikováno skutečností, že Cole Young již hrál podobnou roli jako obvykle Cage. Dalším problémem je skutečnost, že všechny vztahy mezi hlavními postavami již byly nastaveny.

Po příběhové stránce hrozí, že Cageova role bude buď příliš velká na úkor ostatních postav, nebo příliš malá na to, co by diváci mohli očekávat. Zároveň se začaly objevovat zprávy, že by Johnny mohl Younga zcela nahradit. Co můžeme očekávat? Například možný návrat Sub-Zera jako Noob Saibota, vývoj spojení Colea se Scorpionem a Shirai Ryuem a konečně turnaj Mortal Kombat. Také bychom se mohli seznámit s novými postavami, jako jsou Baraka, Jade, Kitana, Kintaro, Nightwolf, Sheeva, Quan Chi a mnoho dalších.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.