Stray – každý občas potřebuje pomazlit

Stray sbírá kladné ohlasy i reakce reálných koček

22. 7. 2022
 

Jsou to tři dny od vydání kočičího dobrodružství Stray a hra už si připisuje prvenství vydavatele Annapurna Interactive. Titul Stray nejenže dosahuje pozoruhodných prodejů, ale podařilo se mu právoplatně zabrat místo mezi sty nejhranějšími hrami na Steamu, kde se pravidelně umisťují převážně free-to-play kousky, jako Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 či PUBG: BATTLEGROUNDS. Druhý den se titul umístil na 13. místě s více než padesáti tisíci současně hrajícími lidmi. Toto číslo dokonce překonalo Elden Ring i předchozí rekord vydavatele, který si držel titul Twelve Minutes s osmi tisíci hráči. Stray se tak stalo nejúspěšnější hrou společnosti Annapurna.

Ohlasy fanoušků se nesou na velmi pozitivní notě. Na Steamu má hra extrémně kladné hodnocení a ani herní kritici se od fanouškovských dojmů moc neliší. Úspěch Stray je tak určitě zasloužený. Annapurna Interactive se v posledních měsících daří vydávat skutečně kvalitní tituly, jako například Neon White, The Artful Escape, Twelve Minutes, A Memoir Blue aj.

Stray si tak užívají nejen herní fanoušci, ale titul zaujal také další skupinu – kočky hráčů. Po vydání hry se sociální sítě začaly plnit fotografiemi a videi toho, jak kočičí mazlíčci sledují obrazovky při hraní, přičemž jejich pozornost zřejmě přitahuje právě kočka samotná. Vývojáři přece jen vynaložili značné úsilí k tomu, aby se roztomilá šelma ve hře co nejvíce podobala té skutečné. Jak je vidět, výsledek je až natolik dobrý a působivý, že dokonce zvládne oklamat samotné kočky, aby si myslely, že jde o jinou skutečnou kočku. Roztomilé záběry tak ukazují, jak se kočky nezdráhají napodobovat chování té virtuální a snaží se dostat k ní do obrazovky. Z toho důvodu tak vznikl účet na platformě Twitter, Cats Watching Stray, kde najdete příspěvky od lidí, jejichž kočky si užívají hru stejně jako sami hráči.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.