MSI 2021 se blíží – uvidíme i dva české zástupce

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Mid-Season Invitational 2021 začíná již příští týden, každoroční mezisezónní turnaj ve hře League of Legends bude zahájen 6. 5. 2021 ve městě Reykjavík. Evropský region LEC letos reprezentuje team MAD Lions, který ve finále jarního splitu evropské ligy porazil svého největšího rivala – team Rogue. Ovšem české fanoušky této hry by mohla potěšit zpráva, že letos se zde objeví i dva čeští zástupci, a to konkrétně midlaner Marek „Humanoid“ Brázda a AD carry Matyáš „Carzzy“ Orság. Tito dva hráči pomohli svůj tým dovést k vítězství v lize, a tím si zajistit místo v již zmiňovaném turnaji.

Skupina B

Konkurence bude tento rok opět vysoká a my se tak můžeme těšit na spoustu zajímavých playů i emocí ze strany hráčů. Turnaj bude zahájen bitvou ve třech skupinách, a to A, B a C. Každou skupinu tvoří čtyři týmy (s výjimkou skupiny A, zde se kvůli koronavirové situaci nezúčastní zástupci Vietnamské ligy, VCS), z nichž dva nejlepší postupují. Tým MAD Lions se ocitl ve skupině B a bude tak bojovat o postup do čtvrtfinále s týmy z pacificko-oceánské ligy (PSG Talon), turecké ligy (Istanbul Wildcats) a brazilské ligy (paiN gaming). V celkovém shrnutí je tým MAD Lions papírově nejsilnější a měl by postoupit.

Zdroj: lolesports.com

Konkurence je vysoká

Na letošním MSI můžeme narazit i na opravdu silné týmy, které by mohly být pro české hráče obrovskou hrozbou. Největší z nich bude loňský obhájce celosvětového šampionátu – korejský tým DAMWON gaming. Dále je zde nebezpečně vypadající čínský tým Royal Never Give Up a také severoamerický tým Cloud9, který na začátku jarního splitu dostal posilu v podobě chorvatského midlanera Perkze. Každopádně našim českým klukům a jejich celému týmu budeme v druhé nejvyšší mezinárodní soutěži držet palce!

Zdroj: LoL Esports

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn