Gnar náhled

MSI 2021 se blíží – uvidíme i dva české zástupce

28. 4. 2021
Zdroj náhledu: Riot Games

Mid-Season Invitational 2021 začíná již příští týden, každoroční mezisezónní turnaj ve hře League of Legends bude zahájen 6. 5. 2021 ve městě Reykjavík. Evropský region LEC letos reprezentuje team MAD Lions, který ve finále jarního splitu evropské ligy porazil svého největšího rivala – team Rogue. Ovšem české fanoušky této hry by mohla potěšit zpráva, že letos se zde objeví i dva čeští zástupci, a to konkrétně midlaner Marek „Humanoid“ Brázda a AD carry Matyáš „Carzzy“ Orság. Tito dva hráči pomohli svůj tým dovést k vítězství v lize, a tím si zajistit místo v již zmiňovaném turnaji.

Skupina B

Konkurence bude tento rok opět vysoká a my se tak můžeme těšit na spoustu zajímavých playů i emocí ze strany hráčů. Turnaj bude zahájen bitvou ve třech skupinách, a to A, B a C. Každou skupinu tvoří čtyři týmy (s výjimkou skupiny A, zde se kvůli koronavirové situaci nezúčastní zástupci Vietnamské ligy, VCS), z nichž dva nejlepší postupují. Tým MAD Lions se ocitl ve skupině B a bude tak bojovat o postup do čtvrtfinále s týmy z pacificko-oceánské ligy (PSG Talon), turecké ligy (Istanbul Wildcats) a brazilské ligy (paiN gaming). V celkovém shrnutí je tým MAD Lions papírově nejsilnější a měl by postoupit.

Konkurence je vysoká

Na letošním MSI můžeme narazit i na opravdu silné týmy, které by mohly být pro české hráče obrovskou hrozbou. Největší z nich bude loňský obhájce celosvětového šampionátu – korejský tým DAMWON gaming. Dále je zde nebezpečně vypadající čínský tým Royal Never Give Up a také severoamerický tým Cloud9, který na začátku jarního splitu dostal posilu v podobě chorvatského midlanera Perkze. Každopádně našim českým klukům a jejich celému týmu budeme v druhé nejvyšší mezinárodní soutěži držet palce!

Zdroj: LoL Esports

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.