Oscara za nejlepší krátký dokument získalo studio Respawn Entertainment

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Respawn Entertainment
Vývojářské studio získalo ocenění za krátký snímek Colette, jenž byl vydaný v rámci Medal of Honor: Above and Beyond. Oscara získal Respawn Entertainment v kategorii nejlepší krátký dokument a jedná se o první ocenění tohoto typu v historii herního průmyslu.

Na snímku Colette se podílel Respawn Entertainment ve spolupráci s Oculem. Příběh se točí okolo Colette Marin-Catherine, která se po 74 letech vrací do Německa navštívit koncentrační tábor, kde byl zabit její bratr Jean-Pierre.

Společnost Respawn Entertainment je velmi vděčná za získání tohoto prestižního ocenění a sám Ryan Rigeny na svém twitterovém účtu vyjádřil své překvapení nad úspěchem. Velký podíl na úspěchu si zde zaslouží také Anthony Giacchino, který tento oscarový snímek režíroval. Dokument Colette je možné zcela zdarma shlédnout na Youtube, Oculus TV nebo The Guardian.
Medal of Honor: Above and Beyond je zasazený do druhé světové války, v niž se zhostíte role agenta Úřadu strategických služeb ( OSS) ve válkou zmítané Evropě. Čeká vás jak bohatá kampaň pro jednoho hráče, tak multiplayer, který se odehrává v různých částech Evropy.

Zbývá připomenout, že Medal of Honor: Above and Beyond vyšel 11. prosince 2020 na Steamu za cenu 59,99 eur. Titul si můžete zahrát na VR headsetech Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift a Windows Mixed Reality.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn