Smrtící VR brýle – Palmer Luckey

Tyto VR brýle vám přivodí smrt, jakmile zemřete ve videohře

9. 11. 2022
Zdroj náhledu: Palmer Luckey

A je to tady. Lidstvo prozatím ještě nevyvinulo natolik vyspělou technologii, která by se svým stvořitelům dokázala postavit a zabíjet. Palmer Luckey, spoluzakladatel společnosti Oculus a jeden z autorů Oculus Riftu, si vzal inspiraci z populární série Sword Art Online a vytvořil první headset pro virtuální realitu, který dokáže svého nositele skutečně zabít, jakmile je ve hře zaznamenána smrt hráče. Pokud Sword Art Online neznáte, jedná se o příběh, kde je deset tisíc hráčů uvězněno v online světě stejnojmenné videohry, ze které mohou uniknout živí jedině tak, že se jim podaří ji společnými silami dohrát a pokořit sté podlaží smrtícího dungeonu. Háček je v tom, že smrt ve hře znamená smrt i pro uživatele v reálném světě skrze NerveGear, obdobu VR souprav, jaké známe dnes.

Tento koncept nebyl představen 6. listopadu 2022 jen tak náhodou. Ve stejný den se totiž odehrál počátek tohoto fiktivního příběhu, SAO Incident. Palmer Luckey se na svém blogu svěřil, že se mu podařilo vytvořit zcela první funkční model smrtící VR soupravy, který má nad obrazovkou namontovány tři výbušné nálože. Ty explodují ve chvíli, kdy je na obrazovce zaznamenána hráčova smrt. Tento model se samozřejmě nedostane na prodejní pulty obchodů a sám jeho stvořitel o něm mluví: „V tuto chvíli je to jen kus kancelářského umění, podnětná připomínka neprozkoumaných cest v herním designu. Je také, pokud vím, prvním non-fiction příkladem zařízení VR, které může skutečně zabít uživatele. Nebude to poslední.“ Doufejme, že se scénář SAO jednou nestane skutečností.

Zdroj: palmerluckey.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.