Hamster - úvodka

Na Steamu frčí další klikací hra jménem Hamster

10. 7. 2024
Zdroj náhledu: Hamster Games

Že se někteří videoherní tvůrci nebojí mnohdy zajít až do extrémů pro mediální pozornost, už moc dobře víme. Není však nic jednoduššího než se svézt na vlně popularity nějakého projektu tak, že na něj vytvoříte parodii. Z dřívějška si jistě vzpomenete například na Vampire Survivors, který stál jako mustr za zrodem mnoha podobných titulů. Nedávno se na Steamu objevila klikací hra s názvem Banana, v níž je vaším úkolem klikat na banán a zvyšovat tak své skóre. Hráči po určité době klikání obdrží náhodný banánový skin různorodé rarity, který lze prodat na komunitním trhu, čímž si někteří vydělali už několik stovek dolarů. Díky raketově stoupajícímu počtu hráčů se z této nenápadné videohry stal obrovský hit a napodobeniny na sebe nenechaly dlouho čekat. Jednou takovou je mimo jiné také hra Hamster, která aktuálně stoupá v žebříčku popularity.

Bezplatný titul Hamster je prakticky čistá kopie hry Banana, a jak název napovídá, budete klikat na obrázek křečka v žalostně nízkém rozlišení. Křeček se však na rozdíl od banánu po kliknutí více či méně zachvěje a zároveň se otáčí. Stránka projektu na Steamu udává, že i zde si můžete klikáním přijít na náhodné a jedinečné křeččí skiny, a to každých devadesát minut hraní. Prozatím se zdá, že hra obsahuje pouhé čtyři druhy, které se na komunitním trhu prodávají za pár drobných. Je otázkou času, zda si Hamster udrží aktivní uživatele. Teprve v pondělí hra dosáhla svého historického maxima a bavila celých 16 988 hráčů. Těžko říct, jaké zastoupení mají skuteční uživatelé oproti botům.

Pokud vás zajímají žhavé tipy na free-to-play tituly, určitě byste neměli minout novinky, jako je The First Descendant, Zenless Zone Zero nebo Once Human. Léto je v plném proudu, a ještě pár dní můžete využít Letního výprodeje na Steamu a obohatit si tak knihovnu zajímavými kousky doslova za hubičku. Hraní videoher zdar!

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.