Hunt Showdown Traitors moon

Crytek versus komunita!

9. 7. 2024
Zdroj náhledu: Crytek

Nedávno jsme vás v našem článku informovali o údajné „xenofobní“ komunitě hry Hunt: Showdown od vývojářského studia Crytek. Westernová střílečka, která zahrnuje PVP a PVE prvky, čelí v poslední době masivnímu nárůstu negativní zpětné vazby. Problémem přitom není hra samotná, ale regionální výběr serverů. 

V Hunt: Showdown si můžete vybrat jeden z pěti hlavních regionů, na který se připojíte bez ohledu na vaše hodnoty pingu. Omezení je nastaveno na 300 ms, což je opravdu směšné, protože každý hráč akčních online her ví, že rozdíl je patrný i při 20 : 100 hodnot. V praxi to funguje tak, že hráč z jiného regionu, který se připojuje například z Asie na servery EU, má ping kolem 150 ms, a tedy i výhodu. Nejenže je díky „trhání“ tohoto hráče téměř nemožné zasáhnout, ale i počítání zásahu je zkresleno. Pokud totiž vy vystřelíte dříve a onen hráč z Asie vteřinu po vás, informace je brána jako tzv. „change“, tedy výměna, a oba výstřely jsou vyhodnoceny jako jasný zásah. V lepším případě se tak zabijete oba navzájem.

Hráčům se v poslední době přestává tato situace líbit a zakládají petice i různá diskusní vlákna, aby na celou situaci upozornili. Jak se k tomu staví Crytek, ptáte se? Vývojáři se rozhodli pro cestu blokování nepohodlných diskusních vláken pod označením, že se jedná o „xenofobní chování“. Situace k údajné „xenofobii“ dostává trhliny, když si na celou situaci nestěžují pouze hráči na EU serverech, ale také hráči na USA serverech, a dokonce se ozývají reakce i z Asie.

Jak se k tomu postavil Crytek? Nejenže celou situaci i nadále ignoruje, ale nyní komunitní správci rozdávají také přímé bany uživatelům, kteří se kolikrát „provinili“ jen tím, že pod daný názor napsali „+1“ jako vyjádření souhlasu. Tato situace se stala ještě více kritickou, protože jsou banováni i uživatelé kanálu na Discordu.

Hunt: Showdown - xenophobia

Crytek k celé situaci ani k dotazům nic nesděluje a nadále si jede svoji taktiku nových DLC v podobě lovců, tedy skinů postav a aktualizací, o které se komunita ani neprosila. Většina aktualizací totiž prakticky vždy změní hru k horšímu, a ještě více rozhodí její vybalancování. Nutno zmínit, že pokud si hráči pořídí některý z DLC skinů, které stojí kolikrát i necelých 10 €, neznamená to, že tento skin, tedy lovec, zůstane takový, jaký jste si ho pořídili. Lovec vám sice zůstane, ale místo tmavých prvků může dostat i červené barvy, jako třeba v případě Headsmana.

Vzhledem k narůstající odezvě komunity se očekává vyjádření Cryteku, a pokud se tak stane, my vás o tom budeme informovat. Zatím nezbývá nic než čekat, jak celá situace dopadne.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.