God of War Ragnarök - Cover

Nejlepší hry na PS4 – top 10 podle žánru

8. 11. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

PlayStation 4 je druhá nejprodávanější hrací konzole všech dob. Na trhu je již deset let a za tu dobu má slušnou databázi skvělých her. Vzhledem k faktu, že dostupnost PlayStationu 5 ovlivňuje nedostatek čipů, užijeme si PS4 ještě hodně dlouho. Předkládám vám zde nejlepší hry na PS4 podle žánrů, abyste se mohli inspirovat a měli co hrát o dlouhých zimních večerech. Vybrat ty nejlepší není jednoduché, každý má jiné preference, můžete tedy po shlédnutí porovnat s vašimi oblíbenci.

God of War Ragnarök (jako nejlepší akční dobrodružná hra s neuvěřitelným příběhem)

God of War Ragnarök je jedna z úplně nejlepších dostupných her pro PS4 ve všech směrech. Drží se stejných ultra-uspokojivých soubojů z původního God of War, navíc se však noří mnohem hlouběji do severské mytologie, což hráčům poprvé umožňuje přístup do všech devíti říší. Spousta z nás má sympatie pro hlavní darebáky této hry, Thora a Odina. Každý z nich má výraznou osobnost a přináší do série mnohem více nuancí než horkokrevný Baldur z první hry. Příběh je fantastický a ještě více zhmotňuje Krata a Atrea.

Bloodborne (jako nejlepší akční hra)

Bloodborne obsahuje jak intenzivní boj, tak i velkou obtížnost, která vám přinese o to větší uspokojení, když vyhrajete. Přesto očekávejte, že po cestě mnohokrát zemřete. Sice zde není plnohodnotný příběh, ale s každým okamžikem smrti se více dostáváte do děje a zdokonalujete se v boji, abyste byli lépe připraveni na nového nepřítele. Pokud zvládnete brutální svět této hry a všechny jeho děsivé nepřátele, pořiďte si ji. Patří mezi nejuspokojivější hry na PS4.

Gran Turismo 7 (jako nejlepší závodní hra)

Gran Turismo 7 zaujme hlavně svou dokonalou vizuální stránkou. Je viditelně vytvořena automobilovými nadšenci, neboť interiér a exteriér vozu je tak realistický, že jeho ovladatelnost je naprosto přirozená. Velká škála funkcí vás dokonale vtáhne do hry. Navíc můžete chatovat s postavami v kavárně o historii různých vozidel. A pokud chcete závodit online, budete postaveni proti lidem, kteří mají podobné dovednosti, což znamená, že každý závod je spravedlivý.

Elden Ring (jako nejlepší hra na hrdiny)

Elden Ring, jako pokračovatel série Dark Soul, se zbavila jejich lineárních úrovní a nahradila je skvěle rozsáhlou mapou otevřeného světa, díky které hra působí komplexněji. Máte na výběr procházet volitelnými dungeony a najít další poklady, anebo hledat příšery, které můžete zabít a které nabízejí spoustu zkušenostních bodů. Vysoká obtížnost může některé lidi od tohoto titulu odradit, na druhou stranu spoustě nabízí dokonalou výzvu a chuť ji porazit. Na výběr je několik herních stylů, takže můžete různě experimentovat. Je to neuvěřitelně všestranná hra, která má svůj osobitý styl a bude vás opravdu bavit.

Resident Evil Village (jako nejlepší hororová hra)

Resident Evil je jednou z nejpopulárnějších hororových sérií, které kdy byly vytvořeny. Resident Evil Village je však ještě propracovanější, takže vám umožní vidět nechutné příšery v nejmenších detailech. Je zde také kladen menší důraz na plížení, takže se můžete s více nepřáteli utkat čelem tváří v tvář a více jich rozsekat. Zbraní na výběr je spoustu. Jedná se o fantastickou hororovou hru, která se může pochlubit strašidelným a přesvědčivým příběhem, který snadno pochopíte, ať už jste zkušený matador, nebo nováček.

The Quarry (jako nejlepší výpravná hra)

The Quarry je jakýmsi duchovním nástupcem hry Until Dawn téměř ve všech směrech a nabízí několik konců v závislosti na tom, jak hrajete. Tato hra vás nutí hrát znova a znova, protože dává možnost prozkoumat různé cesty s novými výsledky. Díky funkci „Death Rewind“ můžete při hře opravit až tři své chyby. Navíc se v této hře objevují hollywoodští herci jako David Arquette, Ted Raimi, Justice Smith a Ariel Winter.

Horizon Forbidden West (jako nejlepší hra s otevřeným světem)

Horizon Forbidden West je dlouho očekávané pokračování původní hry Horizon Zero Dawn, může se však pochlubit větším a lepším systémem upgradů, který přináší velmi uspokojivou herní smyčku. Tato hra vám umožní bojovat s masivním robotem T-Rexem a otevírá pohlcující svět s nesčetnými různými biomy, od hustých deštných pralesů až po rozsáhlé pouště. Ty všechny můžete prozkoumat.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga (jako nejlepší rodinná hra)

Pokud chcete strávit báječný čas s celou rodinou, zdá se být právě Lego Star Wars: The Skywalker Saga nejlepší volbou. Bude bavit jak děti, neboť boje v této hře jsou stále dostatečně jednoduché i pro ty menší, tak i jejich rodiče, kterým dává trochu více výzvy, což nelze říci o každé hře Lego. Můžete se zde spárovat s druhým hráčem a zažít všechny hlavní filmy Star Wars z pohledu Lego a na vlastní kůži. Je plná zábavných gagů a stimulujících hádanek, které mohou spojit celou rodinu. Nejen že je tato hra fantastická pro fanoušky Star Wars, ale také přepracovaný bojový systém dělá rozbíjení nepřátel Lego dvakrát zábavnější než předchozí díly.

Miles Morales – Marvel's Spider-Man (jako nejlepší superhrdinská hra)

Při Miles Morales – Marvel's Spider-Man se budete cítit jako doma, pokud jste hráli původní hru Marvel´s Spider-Man. I nováčci však budou moci ocenit přesvědčivou hratelnost, která přináší do této pokračovací hry nové funkce. Tato hra potřebuje čas na rozvoj Milesovy postavy, ukazuje jeho vášeň pro hudbu, pouliční módu a vědu, která se hladce mísí s celkovou estetikou a vytváří jedinečný zážitek. Nad touto hrou sice můžete zvítězit celkem brzy, ale je zde spousta vedlejších úkolů a aktivit, do kterých se můžete vehementně zapojit a také rozvíjet vesmír Insomniac Spider-Man dále než v původní hře.

Two Point Campus (jako nejlepší manažerská simulátorová hra)

Každý, kdo je fanouškem The Sims nebo manažerských simulací obecně, by se na Two Point Campus měl určitě podívat. Máte za úkol provozovat univerzitu a zajistit, aby vaši studenti a zaměstnanci byli spokojeni, přičemž velká část hry je věnována přizpůsobení vašeho kampusu tak, aby vyhovoval potřebám každého. Tato hra kombinuje svou nepředvídatelnou grafiku s poutavým zvukem, aby vytvořila jedinečný zážitek. Můžete zkontrolovat své zaměstnance, abyste se ujistili, že všechna zařízení jsou v pořádku, a pořádat večírky ve studentském salonku, aby vaši studenti mohli vypustit páru. Pokud chcete jednoduchou, ale poutavou hru, na které můžete strávit hodiny, je to perfektní hra, kterou si můžete vybrat.

A nyní už to je jen na vás – vyzkoušet PS4 hry, které ještě neznáte a vytvořit si vlastní výběr deseti nejlepších her podle žánru a porovnat s tím mým. Společně si pak počkáme, co na poli hraní video her přinese budoucnost. Japonský technologický gigant Sony se drží na předních pozicích pro objevování polovirtuálního světa Metaverse, takže se máme určitě na co těšit.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.