Top deset koček

Top deset koček z herního světa

21. 7. 2022
 

Venku máme hru Stray od Annapurna Interactive, kde hrajete za hlavní postavu, kterou je kočka. Připomeňme si tak desítku koček známých z herních titulů.

Zdroj: Annapurna Interactive

10, Alvina, Dark Souls

Celé její jméno zní Alvina of the Darkroot Wood a nachází se v lokaci známé jako Darkroot Garden. Zde si na okně nachystá několik zákeřných otázek, které rozhodnou o vašem dalším osudu.

9, Palicoes, Monster Hunter World

Palicoes jsou pomocníky lovcům, které podporují v boji. Připojují se ke skupince dvou a více lovců, jimž asistují podporou se schopností léčit. Pokud navíc útočí na monstra, sbírají jim i materiály. materiály.

Ve hře jim lze libovolně měnit vzhled. To přináší jak odlišnou barvu srsti a velikost očí, tak rovněž různorodé oblečky.

8, Khajiit race, Elder Scrolls

Tato rasa je plně hratelná. Ostatními klany bestií je odmítána, kvůli čemuž ji komunita vnímá negativně. Zároveň jde o vzácný druh, na který narazíte velmi zřídka. Jsou přirozeně agilní a jejich předností je tichý boj. Hlavní zbraně jsou jejich drápy, tudíž v soubojích jejich chování silně připomíná chování reálných koček. Svým součtem předností jsou výborní zloději a zabijáci.

7, Rover, Animal Crossing

Potencionální obyvatel vašeho ostrova, jenž má specifickou paletu barev, je jedním z druhů koček ve hře. Mezi komunitou jde o oblíbeného obyvatele hlavně pro jeho přátelskost a pohostinnost. Jméno také odkazuje na jeho zálibu, kterou je cestování. Při prvním setkání v původním Animal Crossing funguje coby průvodce nastavení parametrů času a data během cesty vlakem.

6, Morgana, Persona 5

Hratelná bytost netušící nic o svém původu, hledající odpovědi ve snaze vybavit si své vzpomínky. Morgana je přesvědčena, že byla člověkem a jedním ze zakládajících členů Phantom Thieves of Hearts.

Sebe prezentuje jako vtipálka, i když co se charakteru týká, je velmi nezdvořilá a arogantní, až sarkastická.

Zdroj: Igdb.com

5, Cait Sith, Final Fantasy VII

Kočka jedoucí na obří dálkově ovládané postavě známé jako „moogle“, které pomocí megafonu předává rozkazy. Na rozdíl od ostatních disponuje pouze dvěma schopnostmi. První z nich jsou kostky, které po hození udělují poškození v závislosti na čísle na kostce. Druhou vlastností jsou herní automaty, jejichž výsledky na válci mohou posílit spolubojovníky nebo poškodit nepřátele. Při optimálním výsledku může dojít k okamžitému poražení nepřítele, tím nejhorším je naopak zabití všech společníků, tím pádem jde o konec hry.

4, Nibbles, Zaklínač 3

Poprvé se setkáme s Nibblesem na Oxenfurtu a pak dále napříč celým třetím dílem. Oproti ostatním kočkám není Nibblesovi vyhrožováno ze strany Geralta. Nibbles je také součásti DLC Hearts of Stone a Blood Wine.

3, Red XIII, Final Fantasy VII

Možná svým vzhledem připomíná spíše tygra, dle informacích ze hry jde o kočku. Tato postava je hratelná. Svému jménu vděčí profesoru Hojo, který jej stvořil při experimentu. Red XIII je čestný a kurážný, čímž se snaží odčinit zbabělství svého otce, který opustil svůj kmen.

Zdroj: Square Enix

2, Meowth, série Pokémon

Kdo by neznal jediného plně komunikujícího pokémona, blízkého přítele týmu Rakeťáků tvořeného Jessie a Jamesem? Meowth je zbabělec, i když dokáže mít porozumění k jiným pokémonům.

1, Tom, série Tom & Jerry

Cože, jakože kreslené postavičky ze seriálu? Ano, Tom je asi nejikoničtější postava napříč generacemi, světe div se, vystupující i ve hrách. Jejich největší boom a rozmach byl v době NES a SNES. Dnes lze nalézt postavu Toma v desítkách her napříč různými platformami.

Zdroj: Warner Bros


Článek pro Gaming Professors napsal Petr Šilhavý.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.